1. Przeżywamy dzisiaj XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Ewangelia starości i cierpienia”. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizuje kwestę, podczas której możemy wesprzeć materialnie budowany przez nas wszystkich od 24 lat „żywy pomnik” św. Jana Pawła II. Dzisiaj przypada również wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

• we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
  • w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
  • w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
  • w piątek – święto św. Łukasza, ewangelisty.

3. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Również w poniedziałek o godz. 19.00 w Domu parafialnym spotkanie Wspólnoty św. Józefa „Nazaret”. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się do wspólnej modlitwy uwielbienia.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

6. Również w środę o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla uczniów klas VII i VIII w ramach 2. letniego cyklu przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania.

7. W piątek – 3. piątek miesiąca – Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 18.00.

8. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc październik o godz. 17.15. Zapraszamy wszystkich do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie, szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież.

9. Trwa cotygodniowa Doba Eucharystyczna w naszej parafii. Adoracja rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i kończy w sobotę o godz. 6.30. Osoby chętne podjęcia się adoracji Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na listę znajdującą się w zakrystii.

11. Dziękujemy 8. Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Pałac 495, Ratajski 1019, Szewczyk 475 A, Pajor 582, Tokarz 488, Wróbel 474, Łysek 474, Olearczyk 937, Dudzik 963, Strączek 695, Skupień 716, Ponisz 704.

12. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 na plebanii odbędzie się spotkanie wszystkich Zelatorek i Zelatora Róż Żywego Różańca naszej parafii. Jeśli ktoś z w/w osób nie może uczestniczyć w tym spotkaniu, prosimy o oddelegowanie innej osoby z Róży w zastępstwie.

13. Pragniemy reaktywować w naszej parafii Wspólnotę Grupy Apostolskiej w ramach Ruchu Apostolstwa Młodzieży (RAM) Archidiecezji Krakowskiej. Jest to wspólnota dla młodych, którym zależy na wspólnym poznawaniu Boga i którzy szukają swojego miejsca w Kościele. W związku z tym już dziś zapraszamy młodzież szkoły podstawowej od klasy V wzwyż na spotkanie Grupy Apostolskiej, które odbędzie się 26 października br. (w sobotę) o godz. 17.00 w Domu parafialnym.

14. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony szczególnej modlitwie za zmarłych. W związku z tym w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. W wypominkach jednorazowych będziemy modlić się za zmarłych – 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych – podczas procesji po cmentarzu oraz w Dniu Zadusznym podczas każdej Mszy św., a także w czasie procesji za zmarłych po cmentarzu – po Mszy św. o godz. 16.00. W wypominkach rocznych będziemy modlić się za zmarłych przez cały rok – w każdą niedzielę – przed Mszą św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 oraz podczas Mszy świętej sprawowanej w ich intencji w każdy 1. wtorek miesiąca o godz. 18.00.

15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej † Marię Kasprzyk. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XXVIII Niedziela Zwykła – 13 X 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK