1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Brunona, kapłana. Nabożeństwa różańcowe, codziennie przez cały miesiąc październik, o godz. 17.15. Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach szczególnie dzieci i młodzież. Wyjątkowo dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00 – połączone z procesją do 5. ołtarzy.

• w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;
  • w środę – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka.

3. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Również w poniedziałek o godz. 19.00 w Domu parafialnym spotkanie Wspólnoty św. Józefa „Nazaret”. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się do wspólnej modlitwy uwielbienia.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

6. W przyszłą niedzielę – 13. dzień miesiąca – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.00 Msza św., Różaniec Fatimski i procesja Eucharystyczna. Prosimy przynieść ze sobą świece. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństwo różańcowe w tym dniu dla dzieci o godz. 17.15.

7.  Trwa cotygodniowa Doba Eucharystyczna w naszej parafii. Adoracja rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i kończy w sobotę o godz. 6.30. Osoby chętne podjęcia się adoracji Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na listę znajdującą się w zakrystii.

9. Dziękujemy 4. Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Ruszaj 887, Migdał 360, Szczudło 643, Świegoda 781, Ruszaj 318, Skoupy 844, Skoupy Dariusz 844, Kamionka 784, Janczur 359, Świętek 466, Foltyn 438, Olszowski 860.

10. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony szczególnej modlitwie za zmarłych. W związku z tym w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. W wypominkach jednorazowych będziemy modlić się za zmarłych – 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych – podczas procesji po cmentarzu oraz w Dniu Zadusznym podczas każdej Mszy św., a także w czasie procesji za zmarłych po cmentarzu – po Mszy św. o godz. 16.00. W wypominkach rocznych będziemy modlić się za zmarłych przez cały rok – w każdą niedzielę – przed Mszą św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 oraz podczas Mszy świętej sprawowanej w ich intencji w każdy 1. wtorek miesiąca o godz. 18.00 (w lipcu i sierpniu o godz. 6.30).

11. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXIV Dzień Papieski. Przy tej okazji w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zostanie przeprowadzona przed kościołem kwesta na rzecz młodych z ubogich rodzin, podczas której będziemy mogli wesprzeć materialnie budowany przez nas od 24 lat „żywy pomnik” św. Jana Pawła II.

12. Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom i organizatorom parafialnej pieszej pielgrzymki do Matki Bożej Bocheńskiej, która odbyła się w miniony czwartek. Dziękujemy za wasze świadectwo wiary!

13. Ogłoszenie, o które nas poproszono: Wójt Gminy Kłaj informuje, że do dnia 18 października 2024 r. zbierane są wnioski do Planu Ogólnego czyli dokumentu planistycznego, który jest pierwszym etapem do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Wniosek dostępny jest w wersji papierowej w Urzędzie Gminy w Kłaju lub można pobrać go ze strony internetowej gminy. Jednocześnie informuję, że wnioski złożone w innym terminie, czyli przed 23 września 2024 r. nie będą rozpatrywane w czasie toczącej się procedury. Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Gminy w Kłaju oraz Referacie Planowania Przestrzennego. Z poważaniem – Wójt Gminy Kłaj, p. Zbigniew Strączek.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XXVII Niedziela Zwykła – 6 X 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK