1. Dzisiaj przypada święto świętych archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

• w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
  • we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
  • w środę – wspomnienie św. Aniołów Stróżów;
  • w piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
  • w sobotę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

3. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Również w poniedziałek o godz. 19.00 w Domu parafialnym spotkanie Wspólnoty św. Józefa „Nazaret”. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się do wspólnej modlitwy uwielbienia.

5. We wtorek rozpoczęcie nabożeństw różańcowych, które będą odprawiane przez cały miesiąc październik o godz. 17.15. Wyjątkowo w przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00 – połączone z procesją do 5. ołtarzy. W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie w intencjach Ojca św., za dzieci i młodzież (o katolickie wychowanie), za misje, za chorych, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec (przynajmniej 5 dziesiątków) w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie lub wspólnocie religijnej.

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

7. Tradycyjnie nasza parafia została zaproszona do uczestnictwa w Uroczystościach odpustowych ku czci Matki Bożej Różańcowej w Sanktuarium MB Pani Bocheńskiej w najbliższy czwartek 3 października o godz. 17.00. Chcemy udać się tam pieszą pielgrzymką, dlatego prosimy wszystkich chętnych do wzięcia w niej udziału o zapisywanie się na listę (do środy włącznie), która znajduje się w zakrystii. Wyjście spod kościoła o godz. 13.30. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

8. W piątek – 1. piątek miesiąca – spowiedź rano od godz. 6.00, a wieczorem od godz. 16.30. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, których nawiedzimy w tym dniu z komunią św.

9. W sobotę – 1. sobota miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Porządek nabożeństwa: od godz. 6.30 – spowiedź; o godz. 7.00 – Msza św. przy Ołtarzu naszej Pani Kłajowskiej; po Mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją i cząstką różańca, prowadzoną przez Róże Żywego Różańca.

10.  Trwa cotygodniowa Doba Eucharystyczna w naszej parafii. Adoracja rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i kończy w sobotę o godz. 7.00. Osoby chętne podjęcia się adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na listę znajdującą się w zakrystii.

12. Dziękujemy 6. Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Górowska 880, Majewski 113, Kmiecik 618, Tyński 991, Kukla 884, Kosiński 865, Chojnacki 399, Gruca 523, Jakubczak 727, Dorożkiewicz 636, Lech 657, Lewko 1029. Z racji 1. soboty miesiąca sprzątanie kościoła o godz. 8.45.

13. W minioną niedzielę podczas zbiórki ofiar na rzecz Sióstr i Braci poszkodowanych w wyniku powodzi w południowych regionach naszej Ojczyzny zebrano 13 965, 72 zł. Zebrane środki zostały przekazane za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Krakowskiej do osób dotkniętych powodzią. Bóg zapłać za Waszą hojność serca, solidarność z poszkodowanymi i złożone ofiary!

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej † Marię Maj. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XXVI Niedziela Zwykła – 29 IX 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK