1. Dzisiaj przypada wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy. Również dzisiaj przed kościołem organizowana jest zbiórka ofiar na rzecz Sióstr i Braci poszkodowanych w wyniku powodzi w południowych regionach naszej Ojczyzny. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Krakowskiej na pokrycie najbardziej naglących wydatków osób dotkniętych powodzią. Zaplanowana wcześniej zbiórka funduszy na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży odbędzie się w innym terminie.

• w poniedziałek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera;
  • w piątek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;
  • w sobotę – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

3. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Również w poniedziałek o godz. 19.00 w Domu parafialnym spotkanie Wspólnoty św. Józefa „Nazaret”. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się do wspólnej modlitwy uwielbienia.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

6. Również w środę o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie połączone z katechezą dla Rodziców dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. Przy tej okazji pragniemy przypomnieć, że przygotowującymi dzieci do I Komunii św. są Rodzice wraz z katechetą.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci klas trzecich przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. otrzymają pobłogosławione różańce.

8.  Trwa cotygodniowa Doba Eucharystyczna w naszej parafii. Adoracja rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i kończy w sobotę o godz. 6.30. Osoby chętne podjęcia się adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na listę znajdującą się w zakrystii.

10. Dziękujemy 4. Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na środki czystości a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Jankowski 783, Kuczaj 814, Stala 341, Zając 831, Budniakiewicz 896, Konieczny 880, Kuczara 812, Rosół 812, Baran 851, Wróbel 837, Tobiasz 421A, Kotula 113.

11. Tradycyjnie nasza parafia została zaproszona do uczestnictwa w Uroczystościach odpustowych ku czci Matki Bożej Różańcowej w Sanktuarium MB Pani Bocheńskiej w dniu 3 października br. (czwartek) o godz. 17.00. Chcemy udać się tam pieszą pielgrzymką, dlatego prosimy wszystkich chętnych do wzięcia w niej udziału o zapisywanie się na listę, która znajduje się w zakrystii, aby móc ubezpieczyć pielgrzymów.

12. Dwa ogłoszenia Wójta Gminy Kłaj p. Zbigniewa Strączka: 1/ Szanowni Mieszkańcy! Południe Polski znalazło się pod wodą w wyniku obfitych opadów deszczu, które nawiedziły ten region w ostatnich dniach. Z tej racji Gmina Kłaj organizuje zbiórkę dla osób poszkodowanych w wyniku powodzi. Termin zbiórki: 23-27.09.2024 r. w godzinach pracy UG. Miejsce zbiórki: Sala widowiskowa Urzędu Gminy Kłaj, Kłaj 655. Zbieramy: artykuły spożywcze z długim terminem ważności (np. makarony, kasza, ryż, kawa,  herbata, konserwy, itd., bez słodyczy); woda/napoje – w zgrzewkach; środki czystości (np. proszki do prania, płyny do dezynfekcji, gąbki); środki higieniczne (np. papier toaletowy, mydło, ręczniki, żele, szampony); przybory do sprzątania (szczotki, łopaty). Uwaga!!! Nie przyjmujemy ubrań oraz zabawek. Wierzymy, że dzięki Waszej ofiarności wspólnie możemy zrobić wiele dobrego. Dziękujemy za okazaną pomoc. 2/ W niedzielę 29 września 2024 r. w godzinach: 9.00-15.00 we wszystkich dziewięciu sołectwach naszej gminy przeprowadzone zostaną wybory Sołtysów oraz Rad Sołeckich na kadencję 2024–2029. Mieszkańcy Kłaja głosować na swoich kandydatów będą mogli w lokalach wyborczych znajdujących się w Szkole Podstawowej w Kłaju. Wójt Gminy Kłaj zaprasza do udziału w wyborach. Wybierzemy osobę, która będzie reprezentować lokalną społeczność przez kolejne 5 lat.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XXV Niedziela Zwykła – 22 IX 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK