Wybieramy z górnego paska menu zakładkę: Cmentarz on line (widok poniżej)

CK01

Otwiera się nam nowa strona cmentarza parafialnego w Kłaju (widok poniżej)

CK02

Korzystając z wyszukiwarki "Wyszukaj grób" wpisujemy Imię i Nazwisko zmarłego następnie klikamy przycisk WYSZUKAJ

CK03

gdy nie pamiętamy imienia pochowanego wystarczy wpisać samo nazwisko, wtedy system wskaże nam groby z różnymi imionami osób o podanym nazwisku, wybieramy odpowiednią osobę i klikamy po prawej stronie przycisk Szczegóły:

CK04

Następnie przechodzimy do strony informacyjnej naszego zmarłego, gdzie mamy dane takie jak Imię i Nazwisko, datę urodzenia i śmierci oraz Sektor, Rząd, Kwatera, które będą nam potrzebne w zgłoszeniu opiekuna grobu, który uiścił opłatę w czasie zbiórki parafialnej na rzecz budowy i utrzymania cmentarza w Kłaju.

CK05

Mając te dane, zapisane lub zapamiętane wracamy na stronę www.parafiaklaj.pl gdzie w zakładce Cmentarz > Formularz zgłoszenia opiekuna grobu znajdują się zakładki do wypełnienia. Pozwoli nam to powiązać wpłaty, które Państwo składali do kopert podczas zbiórki środków na budowę i restrukturyzację cmentarza z konkretnymi grobami.

CK06

Wypełniamy formularz podając dane osoby pochowanej w danym grobie - Imię i Nazwisko (jeśli jest więcej osób pochowanych w danym grobie prosimy kolejne osoby wpisać w uwagach (Imię Nazwisko, data urodzin, data śmierci)

CK07

po wypełnieniu formularza, klikamy przycisk WYŚLIJ

Jeśli państwo nie chcą podawać telefonu lub adresu e-mail (można nie podawać wpisując w to pole np. BRAK) natomiast bardzo prosimy o podanie adresu zamieszkania z uwagi na fakt, iż w książce datków są wpisane Państwa adresy zamieszkania (jest w Kłaju kilka osób o takich samych imionach i nazwiskach i bardzo nam zależy na przypisaniu do grobów odpowiednich osób).

W uwagach możecie Państwo wpisać dowolne informacje dotyczące zmarłego, np. że współmałżonek o danym imieniu i nazwisku spoczywa na innym cmentarzu, że zmarły(a) został przed śmiercią zaopatrzony sakramentami świętymi przez księdza (można podać imię i nazwisko jeśli Państwo znają), że dana osoba pełniła jakąś funkcję w życiu parafii - to są dowolne dane których nie wymagamy, ale można się z nami nimi podzielić co przyczyni zbudowania historii parafii.

Serdeczne Bóg zapłać za pomoc w uzupełnianiu danych dotyczących naszego cmentarza parafialnego.

ks. Jan, proboszcz parafii w Kłaju

Instrukcja aktualizacji danych grobu http://parafiaklaj.pl/ Super User