1. Dzisiaj przypada wspomnienie NMP Bolesnej. Również dzisiaj obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu.

• w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;
  • w środę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika – patrona Polski, dzieci i młodzieży;
  • w piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
  • w sobotę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

3. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. Również w środę o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie uczniów klas VII i VIII w ramach kontynuacji 2. letniego cyklu przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania.

6. W piątek – 3. piątek miesiąca – Msza św. o godz. 18.00 o Bożym Miłosierdziu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. Trwa cotygodniowa Doba Eucharystyczna w naszej parafii. Adoracja rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i kończy w sobotę o godz. 6.30. Osoby chętne do podjęcia się adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na listę znajdującą się w zakrystii.

9. Dziękujemy 4. Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na środki czystości a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Kołodziejczyk 273, Skocz Dorota 51, Pacura 338, Witek 305, Jankowski 838, Palich 616, Solarz 533, Bankiewicz 556, Stępień 981, Kołodziej 899, Tynka 899, Knap 881.

10. Nasza Schola parafialna „Św. Józefa” zaprasza w swoje szeregi wszystkie chętne dziewczynki z klas III i starszych Szkoły Podstawowej, które chciałyby wspólnym śpiewem i modlitwą wielbić Pana Boga. Schola posługuje podczas Mszy św. niedzielnej o godz. 10.00 i nabożeństw. Spotkania scholi odbywają się w czwartki o godz. 18.30 oraz w niedziele o godz. 9.30.

11. Zapraszamy także wszystkich chłopców z klas III i starszych Szkoły Podstawowej, którzy chcieliby dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, aby jeszcze bardziej związać swoje życie z Jezusem. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 9.00.

12. W przyszłą niedzielę wypada tegoroczny, ogłoszony przez Księdza Arcybiskupa, Dzień Modlitwy za Młodzież. Przy tej okazji będzie też przeprowadzana przed kościołem zbiórka do puszek na cele duszpasterstwa młodzieży w parafii, dekanacie i archidiecezji.

13. Ogłoszenie, o które nas poproszono: Prezes Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kłaju zaprasza do korzystania z nowych komercyjnych poradni specjalistycznych: Endokrynologicznej, Alergologicznej i Immunologicznej dla dzieci. Rejestracja pacjentów odbywa się telefonicznie lub osobiście w Rejestracji NZOZ w Kłaju.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XXIV Niedziela Zwykła – 15 IX 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK