1. Dzisiaj przypada święto Narodzenia NMP. Z tej racji błogosławimy nasiona przeznaczone do siewu. Również dzisiaj łączymy się z uczestnikami XXXII Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej modląc się o świętość dla naszych rodzin.

• w piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  • w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

3. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. W piątek – 13. września – Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.00 Msza św., Różaniec i procesja Eucharystyczna. Prosimy przynieść świece. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

6. Trwa cotygodniowa Doba Eucharystyczna w naszej parafii. Adoracja rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i kończy w sobotę o godz. 6.30. Osoby chętne do podjęcia się adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na listę znajdującą się w zakrystii.

8. Dziękujemy 9. Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Maciuszek 240, Łach 115, Fabian 332, Zachajusz 55, Zachajusz Bartosz 55, Sobczak 214, Żuławińska 214, Mięso 560, Mięso Grzegorz 560, Kosiński 517, Godzic 948, Norek 1034.

9. W imieniu Wójta Gminy Kłaj p. Zbigniewa Strączka, jak i swoim – pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom, tak licznie zgromadzonym, za udział w uroczystości upamiętniającej 85. Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej, która odbyła się w piątek na cmentarzu przy grobach żołnierzy polskich na Poszynie w Puszczy Niepołomickiej. Dziękujemy za świadectwo patriotyzmu i umiłowania naszej Ojczyzny.

10. Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki z Grupy Niepołomickiej zapraszają w sobotę 14 września br. na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w Parafii Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach. Następnie przy wspólnym poczęstunku – okazja do wspomnień z pielgrzymki.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Józefę Siemdaj. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XXIII Niedziela Zwykła – 8 IX 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK