1. Dzisiaj – z racji 1. niedzieli miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św.

• we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

3. W poniedziałek uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy nauczycieli, dzieci, młodzież, rodziców i opiekunów. Pierwszoklasiści przynoszą ze sobą tornistry do poświęcenia na początek nauki. Po Mszy św. Dyrekcja Szkoły zaprasza uczniów, rodziców i opiekunów na uroczystą akademię o godz. 9.00 w hali sportowej.

4. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

6. W piątek – 1. piątek miesiąca – spowiedź rano od godz. 6.00, a wieczorem od godz. 17.00. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, których nawiedzimy w tym dniu z Komunią św.

7. W sobotę – 1. sobota miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Porządek nabożeństwa: od godz. 6.30 – spowiedź; o godz. 7.00 – Msza św. przy Ołtarzu naszej Pani Kłajowskiej, po Mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją i cząstką różańca prowadzoną przez Róże Żywego Różańca. Po nabożeństwie zmianka tajemnic różańca.

8. Od września wznawiamy w naszej parafii cotygodniową Dobę Eucharystyczną. Adoracja rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i trwa do godz. 7.00 w sobotę. Osoby chętne do podjęcia się adoracji Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie na listę znajdującą się w zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się XXXII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej pod hasłem: „Maryja, Matka pięknej miłości!” Rozpoczęcie Drogą Krzyżową o godz. 9.00 (przy kaplicy „u Piłata”), następnie Msza św. o godz. 11.30 (przy ołtarzu (polowym).

10. Intencje mszalne (...). Od poniedziałku Msze św. w tygodniu o godz. 6.30 i 18.00, a w niedziele powraca Msza św. o godz. 12.00.

11. Dziękujemy 10. Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Hamski 768, Tokarz 265, Tokarz Marcin 265, Chojnacki 629, Jędrzejczyk 629, Rajca 356, Świegoda 620, Prajsnar 959, Romanowicz 472, Łysek 756, Budzyn Radosław 534, Golarz 224. Sprzątanie – z racji 1. soboty miesiąca – o godz. 8.30.

12. Ogłoszenia, o które nas poproszono: 1/ Wójt Gminy Kłaj p. Zbigniew Strączek w imieniu swoim i współorganizatorów pragnie zaprosić wszystkich Mieszkańców Gminy i miejscowości ościennych na uroczystość upamiętniającą 85. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, która odbędzie się 6 września br. (piątek) o godz. 11.30 przy Grobach Żołnierzy w Puszczy Niepołomickiej w uroczysku Osikówka („Poszyna”). 2/ Gminna Biblioteka Publiczna w Kłaju zaprasza na Narodowe Czytanie w dniu 7 września br. (sobota) na scenę przy Placu Integracji i Kultury. W tym roku na lekturę Narodowego Czytania został wybrany „Kordian” Juliusza Słowackiego. Tradycyjnie będzie też quiz z nagrodami z wiedzy o lekturze i jej autorze. Narodowe Czytanie będzie imprezą towarzyszącą podczas pikniku charytatywnego „Razem dla Kacpra”, aby wesprzeć Kacpra Sobasa – absolwenta Szkoły Podstawowej w Kłaju – w rehabilitacji. W planie przewidziano m. in. loterię fantową, kiermasz książek, zakup domowych wyrobów przygotowanych przez KGW i wiele innych atrakcji. TS „Wolni” Kłaj przekazali na piknik charytatywny koszulkę i piłkę z podpisami zawodników Wisły Kraków, które otrzymali na 100. lecie drużyny „Wolnych” podczas meczu Oldboyów. 3/ Strażacy OSP Niegowić wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie organizują akcję zbiórki krwi w niedzielę 8 września br. w godz. 9.00-13.00 w remizie strażackiej w Niegowici.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XXII Niedziela Zwykła – 1 IX 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK