1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera – głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Również dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający Tydzień Misyjny w Kościele.

• we wtorek – Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża – głównego patrona województwa małopolskiego.

3. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. We wtorek zapraszamy wszystkich nauczycieli obecnie pracujących, jak i emerytowanych na Mszę św. o godz. 17.00. W tym dniu nabożeństwo różańcowe o godz. 17.45.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

6. Również w środę o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie połączone z katechezą dla rodziców dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św.

7. Pragniemy reaktywować w naszej parafii Wspólnotę Grupy Apostolskiej. Jest to wspólnota dla młodych, pragnących wspólnie poznawać Boga i szukających swojego miejsca w Kościele. Zapraszamy młodzież szkoły podstawowej od klasy V wzwyż na spotkanie w sobotę o godz. 17.00 w Domu parafialnym.

8. Trwa cotygodniowa Doba Eucharystyczna w naszej parafii. Adoracja rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i kończy w sobotę o godz. 6.30. Osoby chętne podjęcia się adoracji Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na listę znajdującą się w zakrystii.

10. Dziękujemy 7. Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na środki czystości a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Chojnacki 703, Chojnacki Grzegorz 703, Więcek 693, Wróbel 940 B, Świętek 507, Garścia 700, Krzywda 619, Rosa 537, Kołodziej 875, Cagiel 736, Pater 802, Łach 828.

11. Dzisiaj o godz. 19.00 na plebanii spotkanie wszystkich Zelatorek i Zelatora Róż Żywego Różańca.

12. W przyszłą niedzielę spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej o godz. 19.00 na plebanii.

13. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. W wypominkach jednorazowych będziemy modlić się za zmarłych 1 i 2 XI. W wypominkach rocznych będziemy modlić się za zmarłych w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 oraz podczas Mszy świętej sprawowanej w ich intencji w każdy 1. wtorek miesiąca o godz. 18.00 (w lipcu i sierpniu o godz. 6.30).

14. W minionym tygodniu zamontowaliśmy 8 ławek przy głównej alejce starego cmentarza. Dziękujemy Firmie „Siemdaj” z Kłaja na ręce p. Jakuba Wojasa za ufundowanie części z nich oraz p. Mariuszowi Łyskowi za ich montaż. Prosimy, aby przed Uroczystością Wszystkich Świętych zatroszczyć się o porządek na grobach naszych bliskich zmarłych, a śmieci wyrzucać do kontenerów.

15. W okresie Uroczystości Wszystkich Świętych na drodze prowadzącej między starym a nowym cmentarzem będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. W związku z tym, bardzo prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do wprowadzonego na ten czas oznakowania pionowego, a tym samym dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

16. Ogłoszenie, o które nas poproszono: Społeczność Szkoły Podstawowej w Kłaju zaprasza mieszkańców Kłaja do udziału w zbiórce makulatury, która odbędzie się od poniedziałku 21 października do środy 30 października br. Kontener zostanie umieszczony na parkingu koło obiektu lekkoatletycznego. Prosimy o wrzucanie gazet, książek itp. za wyjątkiem  kartonów!!! Z góry bardzo dziękujemy za udział w naszej corocznej proekologicznej akcji. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Kłaju.

17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

18. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XXIX Niedziela Zwykła – 20 X 2024 r. - Uroczystość św. Jana Kantego http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK