1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Apolinarego, biskupa i męczennika i św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła.

• w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny;
  • we wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy;
  • w środę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
  • w czwartek – święto św. Jakuba, apostoła;
  • w piątek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

3. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. błogosławienie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, które wypada w czwartek 25 lipca. Datki złożone przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc misjonarzom w Afryce.

6. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w naszym kościele są odprawiane w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 12.00) oraz sobotnia Msza św. z niedzieli o godz. 18.00, natomiast w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 oraz we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6.30.  Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

7. Intencje mszalne (...). Przyjmujemy intencje Mszy św. na 2025 r.

8. W dniach od 6 do 11 sierpnia br. odbędzie się Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Tradycyjnie w tej pielgrzymce będzie brała udział Grupa Niepołomicka. Zapisy odbędą się w dniach od 1 do 5 sierpnia w Parafii Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach. Kto nie da rady podjąć się trudu pielgrzymowania, może poprzez BANK MODLITWY powierzyć pątnikom swoją intencję. Można ją złożyć – zapisaną na kartce – do specjalnie oznaczonej skarbony znajdującej się na stoliku pod chórem. Ewentualne datki złożone przy tej okazji będą wsparciem organizacji grupy z Niepołomic. Szczegóły na plakatach w gablocie.

9. Dziękujemy 5. Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Mucha 149, Czubak 149, Śliwa 525, Węglarz 410, Łach 155, Gałat 255, Gałat 563, Kądziela 67, Cierniak 21 A, Arczewski 21 B, Rydzek 21 C, Kania 379.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XVI Niedziela Zwykła – 21 VII 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK