1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Kamila de Lellis, prezbitera i św. Henryka.

• w poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
  • we wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej);
  • w czwartek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

3. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. W piątek – 3. piątek miesiąca – Msza św. o godz. 18.00 o Bożym Miłosierdziu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w naszym kościele są odprawiane w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 12.00) oraz sobotnia Msza św. z niedzieli o godz. 18.00, natomiast w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 oraz we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6.30.  Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

8. W dniach od 6 do 11 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Tradycyjnie w tej pielgrzymce będzie brała udział Grupa Niepołomicka. Zapisy odbędą się w dniach od 1 do 5 sierpnia w Parafii Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach. Kto nie da rady podjąć się trudu pielgrzymowania może poprzez BANK MODLITWY powierzyć pątnikom swoją intencję. Można ją złożyć, zapisaną na kartce, do specjalnie oznaczonej puszki znajdującej się na stoliku pod chórem. Ewentualne datki złożone przy tej okazji będą wsparciem organizacji grupy z Niepołomic. Szczegóły na plakatach w gablocie.

9. Dziękujemy 6. Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Mięso 439, Gryźniak 439, Bodek 104, Liegman 103, Wąsik 615, Szewczyk 157, Gądor 157, Wróbel 975, Włodek 333, Wojas 960, Wroński 123, Samek 708.

10. W ubiegłą niedzielę gościliśmy w naszej Parafii przedstawicieli Fundacji Profeto. Poprzez zakup książek wsparliśmy tę Fundację kwotą 3 570 zł. To najwyższa kwota spośród wielu parafii, które do tej pory ich gościły. Bóg zapłać za Waszą hojność serca!

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XV Niedziela Zwykła – 14 VII 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK