1. Dzisiaj – z racji 1. niedzieli miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Również dzisiaj gościmy w naszej parafii przedstawicieli z Fundacji Profeto. Fundacja Profeto prowadzi portal profeto.pl oraz Radio Profeto. Są to media na wskroś chrześcijańskie, wypełnione Słowem Bożym, głoszeniem Dobrej Nowiny bez polityki i bieżących konfliktów społecznych. W wyniku niesprawiedliwych działań podjętych przez obecne władze wokół ośrodka Archipelag, który fundacja buduje, zostały zablokowane konta fundacji, co powoduje ogromne ryzyko likwidacji dzieł ewangelizacyjnych prowadzonych przez Profeto. Profeto gości u nas z własną kawą, książkami i innymi artykułami, które można zakupić i wesprzeć ich w prowadzeniu tak bardzo potrzebnych dzieł.

• dzisiaj – wspomnienie błogosławionej Rodziny Ulmów;
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;
  • w czwartek – święto św. Benedykta, opata – patrona Europy;
  • w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
  • w sobotę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

3. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. W sobotę – z racji 13. dnia miesiąca – kolejne Nabożeństwo Fatimskie: o godz. 19.00 – Msza św., Różaniec i procesja Eucharystyczna. Prosimy przynieść ze sobą świece. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

6. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w naszym kościele są odprawiane w niedziele: o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 12.00) oraz sobotnia Msza św. z niedzieli o godz. 18.00, natomiast w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 oraz we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6.30.  Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

8. W dniach od 6 do 11 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Tradycyjnie w tej pielgrzymce będzie brała udział Grupa Niepołomicka. Zapisy odbędą się w dniach od 1 do 5 sierpnia w Parafii Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach. Kto nie da rady podjąć się trudu pielgrzymowania może poprzez BANK MODLITWY powierzyć pątnikom swoją intencję. Można ją złożyć, zapisaną na kartce, do specjalnie oznaczonej puszki znajdującej się na stoliku pod chórem. Ewentualne datki złożone przy tej okazji będą wsparciem organizacji grupy z Niepołomic. Szczegóły na plakatach w gablocie.

9. Dziękujemy 10. Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Antończyk 10, Zapadlińska 12, Kocoń 236, Gałuszka 216, Gradoś 27, Ziółkowscy 853, Gumulska 174, Mięso 146, Plutecki / Fortuna 1036, Krupska 106, Palich 303, Mitoń 342.

10. Ogłoszenie, o które nas poproszono: Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro missio” oraz Firma Green Office Ecologic w najbliższą środę 10 lipca br. organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego
i elektronicznego, m. in. komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD. Włączając się w to szlachetne dzieło wspieramy polskich misjonarzy oraz Kościoły na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi rodacy. Sprzęt należy składać na placu między Plebanią a Domem parafialnym (w wyznaczonym do tego miejscu) od poniedziałku do środy (do godz. 13.00). Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru sprzętu przez Firmę Green Office Ecologic.

11.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Eugeniusza Szeląga. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XIV Niedziela Zwykła – 7 VII 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK