1. Dzisiaj zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją o godz. 17.30.

• w środę – wspomnienie św. Tomasza, apostoła;
  • w czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie;
  • w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

3. Od jutra przechodzimy na grafik wakacyjny odprawiania Mszy św. w naszym kościele. Msze Święte w niedziele będą o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 12.00) oraz sobotnia Msza św. z niedzieli o godz. 18.00. Natomiast w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 oraz we wtorek, czwaretk i sobotę o godz. 6.30.

4. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

6. W piątek – 1. piątek miesiąca – spowiedź rano od godz. 6.00, a wieczorem od godz. 17.00. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, których nawiedzimy w tym dniu z komunią św. W tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 6.30.

7. W sobotę – 1. sobota miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Porządek nabożeństwa: od godz. 6.30 – spowiedź; o godz. 7.00 – Msza św.; po Mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją i cząstką różańca, prowadzoną przez Róże Żywego Różańca.

9. Dziękujemy Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Gradoś 748, Kukieła 891, Ważny 1033, Skoczek 245, Skoczek Dariusz 245, Porębski 48, Dunaj 954, Pietras 816, Gądor 801, Batko 140 A, Kowalczyk 834, Ciastoń 215, Ciastoń Sebastian 215. Sprzątanie kościoła - z racji 1. soboty miesiąca - o godz. 8.30.

10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli z Fundacji Profeto. Fundacja Profeto prowadzi portal profeto.pl oraz Radio Profeto. Są to media na wskroś chrześcijańskie, wypełnione Słowem Bożym, głoszeniem Dobrej Nowiny bez polityki i bieżących konfliktów społecznych. W wyniku niesprawiedliwych działań podjętych przez obecne władze wokół ośrodka Archipelag, który fundacja buduje, zostały zablokowane konta fundacji, co powoduje ogromne ryzyko likwidacji dzieł ewangelizacyjnych prowadzonych przez Profeto. Profeto będzie gościć u nas z własną kawą, książkami i innymi artykułami, które będzie można zakupić i wesprzeć ich w prowadzeniu tak bardzo potrzebnych dzieł. Już dzisiaj zachęcamy do pomocy!

11.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XIII Niedziela Zwykła – 30 VI 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK