1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Szarbela Makhlufa, prezbitera. Również dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławienie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, które przeżywaliśmy w czwartek 25 lipca. Datki złożone przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc misjonarzom w Afryce.

• w poniedziałek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza;
  • w środę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
  • w czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

3. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. W piątek – 1. piątek miesiąca – spowiedź rano od godz. 6.00, a wieczorem od godz. 17.00. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, których nawiedzimy w tym dniu z komunią św.

6. W sobotę – 1. sobota miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 6.30 – spowiedź; o godz. 7.00 – Msza św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją i cząstką różańca prowadzoną przez Róże Żywego Różańca. Po nabożeństwie zmianka tajemnic różańca.

7. W przyszłą niedzielę 4 sierpnia br., ok. godz. 12.00, będziemy gościć w naszej parafii ok. 60 pątników pielgrzymujących z Bochni na Jasną Górę. Wzorem ubiegłych lat prosimy o zorganizowanie poczęstunku i serdeczne przyjęcie naszych gości.

8. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w naszym kościele są odprawiane w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 12.00) oraz sobotnia Msza św. z niedzieli o godz. 18.00, natomiast w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 oraz we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6.30.  Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

9. Intencje mszalne (...). Przyjmujemy intencje Mszy św. na 2025 r.

10. 6 sierpnia br. wyrusza Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału w Rekolekcjach w drodze z grupą Niepołomicką, które są doskonałym czasem modlitwy, zabawy i uczestnictwa we Wspólnocie Kościoła. Zapisy odbywać się będą przy Parafii Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach od czwartku 1 sierpnia do poniedziałku 5 sierpnia w godzinach od 17.00 do 19.00. W niedzielę 4 sierpnia zapisy po wszystkich Mszach św. w godzinach: od 8.00 do 14.00 i od 17.00 do 19.00. Kto nie da rady podjąć się trudu pielgrzymowania, może poprzez BANK MODLITWY powierzyć pątnikom swoją intencję. Można ją złożyć – zapisaną na kartce – do specjalnie oznaczonej skarbony znajdującej się na stoliku pod chórem. Ewentualne datki złożone przy tej okazji będą wsparciem organizacji grupy z Niepołomic. Szczegóły na plakatach w gablocie.

11. Dziękujemy 7. Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Śliwa 192, Kapcia 192 A, Czubek 596, Włodarz 721, Trzos 721, Filip 721, Ślęczek 906, Augustynowicz 443, Augustynowicz-Palich 646, Wójcik 939. Z racji 1. soboty miesiąca sprzątanie kościoła o godz. 8.30.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Stanisława Szydłowskiego. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XVII Niedziela Zwykła – 28 VII 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK