1. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej – serdecznie zapraszamy!

• w poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
  • w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

3. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Wójt Gminy Kłaj Zbigniew Strączek ma zaszczyt zaprosić Mieszkańców  Gminy na uroczystość odsłonięcia tablic pamiątkowych oraz portretów  poświęconych pamięci osób zasłużonych dla naszej Gminy: doktora Romana  Szczudło oraz doktora Mirosława Jurkowskiego. Uroczystość ta rozpocznie się Mszą św. w środę 19 czerwca o godzinie 17.00 na scenie plenerowej przy Gminnym  Centrum Kultury w Kłaju. Po Mszy św. zostaną poświęcone i odsłonięte tablice pamiątkowe w Ośrodku Zdrowia w Kłaju. W razie deszczu Msza św. odbędzie się w Kościele Parafialnym w Kłaju. Zapraszamy wszystkich Mieszkańców, którzy pragną  oddać cześć zasłużonym zmarłym. W związku z tym nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 18.00.

5. W piątek kończy się rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00, na którą zapraszamy wszystkich Rodziców, Wychowawców, Nauczycieli i dzieci. Spowiedź dla dzieci przed zakończeniem roku szkolnego w czwartek od godz. 17.00 do godz. 18.00.

6. Również w piątek – 3. piątek miesiąca – Msza św. o godz. 18.00 o Bożym Miłosierdziu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. Zachęcamy do włączenia się w ostatnią przed wakacjami Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy świętej i trwa do godz. 6.30 w sobotę. Chętnych podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na listę, która znajduje się w  zakrystii.

9. Dziękujemy 6. Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Kuras 207, Kuras 207 A, Mitoń 583, Pogonowski 454, Synowiec 460, Wróbel 169, Jankowicz 179, Adamów 1072, Olesek 822, Czyż 346, Siuda 995, Lupa 769.

10. Dzisiaj spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej o godz. 19.00 na plebanii.

11. Ogłoszenie, o które nas poproszono: W przyszłym roku, na przełomie lipca i sierpnia, w ramach Roku Jubileuszowego, odbywać się będzie  Jubileusz Młodych. Z naszego dekanatu organizowany jest wyjazd na to wydarzenie. Każdego, kto jest  zainteresowany wyjazdem i szczegółami zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne, które  odbędzie się we wtorek 18 czerwca o godz. 19.00 w Domu św. Karola, przy Parafii Dziesięciu Tysięcy  Męczenników w Niepołomicach. Szczegóły u ks. Michała Korbela.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Iwonę Feluś-Hytroś. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XI Niedziela Zwykła - 16 VI 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK