1. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30, w tygodniu po Mszy św. wieczornej – serdecznie zapraszamy!

• we wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła;
  • w czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
  • w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

3. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. Również w środę o godz. 19.00 ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie dla uczniów klas VI i VII w ramach 2. letniego cyklu przygotowania do sakramentu bierzmowania. Prosimy przynieść indeksy.

6. W czwartek – z racji 13. dnia miesiąca – kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.00 – Msza św., Różaniec i procesja Eucharystyczna. Prosimy przynieść ze sobą świece. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30.

7. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy świętej i trwa do godz. 6.30 w sobotę. Chętnych podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na listę, która znajduje się w zakrystii.

8. W sobotę 15 czerwca w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza. Mszy św. z obrzędem beatyfikacji o godz. 11.00 w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach przewodniczyć będzie kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych. Na stoliku pod chórem znajdują się bezpłatne karty wstępu na tę uroczystość. W czasie uroczystości beatyfikacyjnych funkcjonować będzie podział na 3 sektory: Bazylika, Sektor 0 oraz Błonia. Błonia przed bazyliką będą sektorem otwartym, gdzie obowiązywać będzie wstęp bez ograniczeń. Na błoniach obok bazyliki zostaną ustawione dwa telebimy z transmisją.

10. Dziękujemy 3. Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Wojciechowski 1005, Wolski 1068 C, Czaja 1068, Kosak 909, Sadzikowski 732, Chorop 688, Cieśla 190, Zyguła 442, Ćwiertniak 213, Szydłowski 577, Migas 581, Paluszak 176.

11. W przyszłą niedzielę spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej o godz. 19.00 na plebanii.

12. Ogłoszenie, o które nas poproszono: Gminne Centrum Kultury w Kłaju zaprasza na koncert muzyki lirycznej i spotkanie z poezją: „Niech i Was łączy Poezja i Pasja”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w Sali widowiskowej GCK. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Adama Świętek. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

X Niedziela Zwykła – 9 VI 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK