1. Dzisiaj – z racji 1. niedzieli miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Również dzisiaj przypada wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra.

• w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
  • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia: O, Jezu najsłodszy. Jest to również 1. piątek miesiąca. Spowiedź rano od godz. 6.00, a wieczorem od godz. 16.30. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, których nawiedzimy w tym dniu z komunią św. Nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna o godz. 17.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. W poniedziałek Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kłaju będzie obchodzić święto swego Patrona. Zapraszamy wszystkich Rodziców, Wychowawców, Nauczycieli i dzieci na Mszę św. o godz. 8.30 w naszym kościele.

4. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

6. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna o godz. 17.30. Po procesji poświęcenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo dzieci. Jeszcze raz pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego obchodu procesji Bożego Ciała: mieszkańcom ul. Płachcińskiego oraz Rodzinom: Długosz, Rak, Migdał, Sylwesiuk i ich sąsiadom, osobom niosącym baldachim, chorągwie i feretrony, dzieciom komunijnym i rocznicowym, dziewczynkom niosącym poduszki i sypiącym kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami, Służbie Liturgicznej Ołtarza; Panom: kościelnemu, organiście i Maciejowi Jarczykowi oraz Wam, Drodzy Parafianie, za tak liczną obecność i danie publicznego świadectwa swojej wiary. Szczególne podziękowania dla Pana Wójta Zbigniewa Strączka oraz dla Pracowników Urzędu Gminy za ogromną życzliwość i pomoc w zorganizowaniu Mszy św. i Koncertu Uwielbienia na scenie przy Gminnym Centrum Kultury w Kłaju. Podziękowania również dla wszystkich bezpośrednio zaangażowanych w Koncercie Uwielbienia. Niech wszystkim Pan Bóg wynagrodzi potrzebnymi łaskami.

7. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy świętej i trwa do godz. 6.30 w sobotę. Chętnych podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na listę, która znajduje się w  zakrystii.

9. Dziękujemy 4. Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Wojas 736, Krygowski 135, Jeż 1080, Mróz 1080 A, Moryc 894, Kowal 572, Kaczmarczyk 974, Włodek 1017, Wojas-Łach 722, Jurkowska 782, Cichy 861, Komasa 1005 A.

10. Ogłoszenie, o które nas poproszono: Gminne Centrum Kultury w Kłaju zaprasza na koncert muzyki lirycznej i spotkanie z poezją: „Niech i Was łączy Poezja i Pasja”, który odbędzie się 9 czerwca br. o godz. 17.00 w Sali widowiskowej GCK. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Barbarę Kowal. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

IX Niedziela Zwykła – 2 VI 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK