1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci klas czwartych przeżywają rocznicę I Komunii Świętej. Również dzisiaj w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

• w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
  • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Msze św. o godz. 8.00 i 18.00 w kościele oraz o godz. 10.00 na scenie przy Gminnym Centrum Kultury w Kłaju na rozpoczęcie procesji Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarza na Mszę św. prosimy mieszkańców ul. Płachcińskiego. Procesja przejdzie ulicami: Centralną, Wiejską i Kościelną. O przygotowanie czterech ołtarzy zostały poproszone następujące Rodziny: Długosz, Rak, Migdał i Sylwesiuk. Prosimy sąsiadów w/w rodzin o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. W drodze od czwartego ołtarza do kościoła odśpiewamy Litanię Loretańską ku czci NMP w ramach nabożeństwa majowego. Prosimy wszystkich parafian o włączenie się w procesję, szczególnie zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych oraz dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców z dzwoneczkami. Prosimy także o przygotowanie chorągwi i feretronów oraz wyznaczenie podwójnych składów do ich niesienia z uwagi na długość procesji. W ramach Oktawy Bożego Ciała codziennie nabożeństwo majowe do piątku a od soboty czerwcowe i procesja wokół kościoła – wzorem ubiegłego roku – o godz. 17.30;
  • w piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • w sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika.

3. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek na procesję Bożego Ciała we wtorek o godz. 19.00 przed kościołem.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

6. Wspólnota św. Józefa „Nazaret” wraz z Przyjaciółmi zaprasza na Koncert Uwielbienia „W Cieniu Ojca”, jako dziękczynienie za Cud Bożej obecności pośród nas, który odbędzie się w czwartek – w Uroczystość Bożego Ciała – o godz. 19.00 na scenie przy Gminnym Centrum Kultury w Kłaju.

7. W sobotę – 1. sobota miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 6.30 – spowiedź; o godz. 7.00 – Msza św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją i cząstką różańca prowadzoną przez Róże Żywego Różańca. Po nabożeństwie zmianka tajemnic różańca.

8. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy świętej i trwa do godz. 7.00 w sobotę. Chętnych podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na listę, która znajduje się w  zakrystii.

10. Dziękujemy Rodzicom dzieci klas IV za posprzątanie kościoła i jego otoczenia a w nadchodzącym tygodniu prosimy następujące Rodziny: Bartoś 922, Gacek 849, Fiema 510, Paciorek 510 A, Wróbel 972, Kaźmierczyk 1025, Imach 980, Kupiec 591, Kupiec 591 A, Fabicki 683, Dyba 910, Dziadowiec 634. Sprzątanie kościoła – z racji 1. soboty miesiąca – w sobotę o godz. 8.30.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

VIII Niedziela Zwykła – 26 V 2024 r. - Uroczystość Najświętszej Trójcy http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK