1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za pobożne odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu przyjdź można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Dzisiaj także w naszej wspólnocie parafialnej na Mszy św. o godz. 12.00 – Uroczystość I Komunii św. dzieci klas trzecich. Polecajmy je w naszej modlitwie, aby wzrastały w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie szczególnie dzieci i młodzież.

• w poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00, 16.00 i 18.00;
  • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

3. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. We wtorek dzieci klas trzecich wraz z Rodzicami i Wychowawcami – w ramach Białego Tygodnia – udają się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Podczas pielgrzymki zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci komunijnych od Wychowawców oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Kłaju.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

6. Spotkanie i konferencja dla Rodziców dzieci klas IV przed Rocznicą Komunii św. w czwartek o godz. 19.00 w kościele.

7. W piątek o godz. 16.00 spotkanie organizacyjne a od godz. 16.45 spowiedź dla dzieci klas IV przed Rocznicą I Komunii św., którą będą przeżywać w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00.

8. Również w przyszłą niedzielę w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

9. Członkinie i członkowie Róż różańcowych zapraszają na Wieczór pieśni Maryjnych połączony z Litanią loretańską ku czci Matki Bożej przy kapliczce pod lasem na Gradobici – w najbliższą sobotę 25 maja o godz. 19.00.

11. Dziękujemy Rodzicom dzieci I komunijnych za posprzątanie kościoła i jego otoczenia oraz dekorację kościoła a w nadchodzącym tygodniu prosimy Rodziców dzieci klas IV.

12. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Centralną, Wiejską i Kościelną. Rozpoczęcie procesji Mszą św. o godz. 10.00 na scenie przy Gminnym Centrum Kultury w Kłaju. O przygotowanie ołtarza na Mszę św. proszeni są Mieszkańcy ul. Płachcińskiego. Natomiast o przygotowanie czterech ołtarzy na procesję zostały poproszone następujące Rodziny: Długosz, Rak, Migdał i Sylwesiuk. Prosimy sąsiadów w/w Rodzin o włączenie  się w to dzieło.

13. W Uroczystość Bożego Ciała – dzięki życzliwości i pomocy p. Wójta oraz Pracowników Gminy – na scenie przy Gminnym Centrum Kultury w Kłaju o godz. 19.00 odbędzie się Koncert Uwielbienia „W Cieniu Ojca”, na który już dzisiaj zaprasza nasza Wspólnota św. Józefa „Nazaret” wraz z Przyjaciółmi.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

15. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej + Wiesława Lech. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 19 V 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK