1. Dzisiaj łączymy się duchowo z uczestnikami procesji św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę polecając Bożej opiece naszą Ojczyznę. Również dzisiaj przypada wspomnienie świętych męczenników Nereusza i Achillesa oraz św. Pankracego. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie szczególnie dzieci i młodzież.

• we wtorek – święto św. Macieja, apostoła;
  • w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika – głównego patrona Polski.

3. W poniedziałek – 13. maja – rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. O godz. 19.00 – Msza św., Różaniec i procesja Eucharystyczna. Prosimy przynieść ze sobą świece. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 18.45.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. Również w środę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym spotkanie Wspólnoty św. Józefa „Nazaret”. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się do wspólnej modlitwy uwielbienia.

6. W piątek – 3. piątek miesiąca – Msza św. o godz. 18.00 o Bożym Miłosierdziu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. W przyszłą niedzielę dzieci klas III naszej parafii przystąpią do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00, polecajmy je w naszej modlitwie, aby wzrastały w latach, mądrości i w łasce u Boga i u ludzi.

9. Dziękujemy 5. Rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na kwiaty, a w nadchodzącym prosimy Rodziców dzieci I. komunijnych o sprzątanie wewnątrz i na zewnątrz kościoła oraz parkingu.

10. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Centralną, Wiejską i Kościelną. Rozpoczęcie procesji Mszą św. o godz. 10.00 – dzięki życzliwości p. Wójta – na scenie przy Gminnym Centrum Kultury w Kłaju. O przygotowanie ołtarza na Mszę św. proszeni są Mieszkańcy ul. Płachcińskiego. Natomiast o przygotowanie czterech ołtarzy zostały poproszone następujące Rodziny: Długosz, Rak, Migdał i Sylwesiuk. Prosimy sąsiadów w/w Rodzin o włączenie  się w to dzieło.

11. Ogłoszenia, o które nas poproszono: 1/ Wspólnota „Ararat” i Ruch „Światło-Życie” zapraszają 18. maja br. w godz. 20.30-24.00 na wspólne przeżywanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego: Eucharystię, Adorację i Uwielbienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwę wstawienniczą w Kościele pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach. 2/ Wspólnota „Strumienie Wody Żywej” oraz Stowarzyszenie „Gospel na Rabą” zapraszają 18. maja w sobotę o godz. 20.00 na czuwanie połączone z Mszą św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego w kościele szkolnym w Bochni oraz 19. maja w niedzielę o godz. 16.00 na koncert Chóru Gospel na Placu sanktuaryjnym przed Bazyliką św. Mikołaja w Bochni. Będzie to czas radości, uwielbienia Boga i wspólnej modlitwy.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

13. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej + Edward Galus. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

VII Niedziela Wielkanocna - 12 V 2024 r. - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK