1. Dzisiaj – z racji 1. niedzieli miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Również dzisiaj przypada wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie szczególnie dzieci i młodzież.

• w poniedziałek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
  • w środę – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

3. W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”).

4. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

5. Również w poniedziałek o godz. 19.00 Wspólnota św. Józefa „Nazaret” zaprasza wszystkich do naszej świątyni na Wieczór Uwielbienia „W cieniu Ojca”.

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

7. W przyszłą niedzielę procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00, na którą zaprasza nas nasz Metropolita ks. abp Marek Jędraszewski.

8. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną rozpoczynającą się w piątek po porannej Mszy świętej i trwającą do godz. 6.30 w sobotę. Chętnych podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na listę znajdującą się w  zakrystii.

10. Dziękujemy 9. Rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na kwiaty, a w nadchodzącym prosimy następujące Rodziny: Drąbniak 772, Gądor 597, Kurzdym 597, Tekiela 597, Banaś 597 A, Kowalski 1001, Barczykowski 1062, Gradoś 1011, Cichy 1011 A, Słodka 575, Krzek 575, Kowal 952.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

12. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej + Zdzisław Szydlik. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

VI Niedziela Wielkanocna - 5 V 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK