1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Piotra Chanela, prezbitera i męczennika, św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, prezbitera oraz bł. Hanny Chrzanowskiej.

• w poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy;
  • w środę – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika – patrona naszej parafii. Będziemy przeżywać odpust parafialny. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 – suma odpustowa z procesją i o 18.00. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Warunki zyskania odpustu: spowiedź sakramentalna, Komunia święta, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego;
  • w czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Na Mszach św. odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika.

3. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Również w poniedziałek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym spotkanie Wspólnoty św. Józefa „Nazaret”. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się do wspólnej modlitwy uwielbienia.

5. We wtorek o godz. 17.30 – pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. Nabożeństwa majowe będą odprawiane przez cały miesiąc maj o godz. 17.30. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje.

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

7. W piątek – 1. piątek miesiąca – spowiedź rano od godz. 7.30, a wieczorem od godz. 16.30. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, których nawiedzimy wyjątkowo w sobotę z komunią św.

8. W sobotę – 1. sobota miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 6.30 – spowiedź; o godz. 7.00 – Msza św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją i cząstką różańca prowadzoną przez Róże Żywego Różańca. Po nabożeństwie zmianka tajemnic różańca.

9. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy świętej i trwa do godz. 7.00 w sobotę. Chętnych podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na listę, która znajduje się w  zakrystii.

11. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: Wojasa, Wądoły i Podlas, którzy w duchu służby, odpowiedzialności i łączności ze wspólnotą parafialną przygotowali kościół i jego otoczenie na uroczystość odpustową oraz złożyli ofiary na kwiaty a w nadchodzącym prosimy następujące Rodziny: Snoch 389, Stelmach 579, Szczęśniak 499, Szczuro 1021, Nowak 1023, Pałkowski 1083, Sycz 1070, Sobas 966, Stachura 886, Olszewski 772, Gąsek 868, Stachura 1092. Sprzątanie kościoła – z racji 1. soboty miesiąca – o godz. 8.30.

12. Drodzy Parafianie! Docierają do nas informacje, że w naszej parafii grasują oszuści „na wnuczka”. Wyłudzają oni pieniądze najczęściej od osób starszych. Posługują się książką telefoniczną, z której wybierają osoby o imionach występujących u osób starszych a następnie dzwonią na wybrany numer telefonu. Rozmowa prowadzona jest w taki sposób, aby oszukiwana osoba uwierzyła, że rozmawia z kimś ze swojej rodziny i sama wymieniła jego imię oraz dane pozwalające przestępcom wiarygodnie pokierować dalszą rozmową. W rozmowie dzwoniący prosi o udzielenie pilnej pożyczki lub wydania biżuterii tworząc różne „legendy” i zawsze prosi o dyskrecję wobec innych członków rodziny. Zapewnia o szybkim i osobistym zwrocie. Następnie prosi o przekazanie kosztowności innej osobie, nieznajomemu, mimo, że będzie widziała oszusta pierwszy raz w życiu. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed oszustami i nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

V Niedziela Wielkanocna - 28 IV 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK