1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.  Również dzisiaj przypada wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła.

• we wtorek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski;
  • w czwartek – święto św. Marka, ewangelisty.

3. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Również w poniedziałek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym spotkanie Wspólnoty św. Józefa „Nazaret”. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się do wspólnej modlitwy uwielbienia.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

6. Również w środę o godz. 19.00 spotkanie dla uczniów klas VI i VII w ramach 2. letniego cyklu przygotowania do sakramentu bierzmowania.

7. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy świętej i trwa do godz. 6.30 w sobotę. Chętnych podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na listę, która znajduje się w  zakrystii.

9. Dziękujemy 6. Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na kwiaty a w nadchodzącym prosimy mieszkańców następujących ulic: Wojasa, Wądoły i Podlas. Sprzątanie wewnątrz i zewnątrz kościoła w sobotę o godz. 9.00.

10. Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w parafialnej Uroczystości ku czci św. Józefa Robotnika – 1 maja br. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Sumie odpustowej o godz. 11.00 połączonej z procesją będzie przewodniczył O. Artur Machała OFM.

11. W Domu Parafialnym uruchomiliśmy Świetlicę sportową dla dzieci i młodzieży czynną w piątki w godz. 16.00-20.00 i w soboty w godz. 10.00-14.00. Opieki nad korzystającymi ze świetlicy podjęli się członkowie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Prosimy o przynoszenie ze sobą zastępczego obuwia sportowego.

12. Ogłoszenie, o które nas poproszono: W czwartek 25 kwietnia br. godz. 19.00 w kościele p.w. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach odprawiona będzie  Msza św. z modlitwą o uzdrowienie celebrowana przez ks. Jana  Reczka. Do uczestnictwa zaprasza Wspólnota „Ararat”.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Karola Bąka. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

IV Niedziela Wielkanocna - 21 IV 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK