1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. „Obchód Paschy trwa przez cały okres paschalny (wielkanocny). Albowiem pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny. Co więcej, jako «Wielką Niedzielę»” (List ŚP, 100).

2. Jutro – w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. wieczornej.

4. W piątek – 1. piątek miesiąca – spowiedź rano od godz. 6.00, a wieczorem od godz. 16.30. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, których nawiedzimy w tym dniu z Komunią św. Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę – 1. sobota miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 6.30 – spowiedź; o godz. 7.00 – Msza św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją i cząstką różańca prowadzoną przez Róże Żywego Różańca. Po nabożeństwie zmianka tajemnic różańca.

6. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy świętej i trwa do godz. 7.00 w sobotę. Chętnych do podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na listę, która znajduje się w  zakrystii.

8. Dziękujemy 6. Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na środki czystości a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Cyga 856, Wójcik 965, Pluteccy 919, Jagła 817, Zubek 817 C, Despet 1030, Czapka 815, Książek 1085 A, Ciurla 1071, Wątkowski 1054 C, Labak 1054 D, Pawłowscy 1054 E. Sprzątanie kościoła – z racji 1. soboty miesiąca – o godz. 8.30.

9. Pragniemy wyrazić nasze serdeczne podziękowania tym, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego. Dziękujemy Państwu Annie i Mariuszowi Łysek za bezinteresowne przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Zgodnie z ich życzeniem ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego będą przeznaczone na cele parafii. Dziękujemy p. Kościelnemu za przygotowanie kościoła oraz pomoc przy asyście liturgicznej, p. Organiście za oprawę muzyczną, p. Maciejowi Jarczykowi za śpiew Męki Pańskiej, 12. Panom za udział w Obrzędzie „Mandatum” w Wielki Czwartek, Służbie Liturgicznej Ołtarza za asystę i adorację oraz Scholi parafialnej św. Józefa za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem i adorację. Dziękujemy również Harcerzom za straż w Ciemnicy i Strażakom z OSP w Kłaju za wartę przy Grobie Pańskim oraz obsłużenie Procesji Rezurekcyjnej. Podziękowania także dla p. Eweliny Manieckiej i p. Marii Tokarz za trud utrwalania i dokumentowania naszych wydarzeń. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się adoracji w nocy oraz tym, którzy wzięli tak liczny udział w przeżywaniu Triduum Paschalnego. Niech Chrystus Zmartwychwstały wynagradza wasz trud i pracę oraz obdarza potrzebnymi łaskami. Serdeczne Bóg zapłać!

10. W poniedziałek 8 kwietnia o godz. 19.00 Wspólnota św. Józefa „Nazaret” zaprasza wszystkich na Wieczór Uwielbienia „W cieniu Ojca”.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 31 III 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK