1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową Męki Pańskiej na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. O godz. 17.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Podczas tego nabożeństwa taca na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na nową Szopkę bożonarodzeniową.

2. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. We wtorek – przedświąteczne odwiedziny chorych. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, których nawiedzimy w tym dniu z komunią św.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. wieczornej.

5. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Paschalne Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do miejsca osamotnienia tzw. Ciemnicy,  gdzie będzie modlitewne czuwanie i adoracja do godz. 22.00.

6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy. W tym dniu na pamiątkę śmierci Pana Jezusa nie jest sprawowana Eucharystia. O godz. 17.00 – Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 18.00 w Ciemnicy, a po Liturgii Męki Pańskiej przy Grobie Pańskim – do godz. 17.30 w Wielką Sobotę. W nocy na adorację zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic według grafiku umieszczonego w gablocie i na drzwiach kościoła. Podczas adoracji krzyża będzie można złożyć ofiary na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.

7. Wielka Sobota jest kolejnym dniem, w którym Kościół zachęca do dalszego zachowania postu. Poświęcenie pokarmów odbędzie się o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Rozpocznie się ona na zewnątrz naszej świątyni, gdzie odbędzie się poświęcenie ognia i zapalenie Paschału. Prosimy, aby na tę liturgię przynieść ze sobą świece. W Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 12.00 oraz podczas procesji rezurekcyjnej wartę honorową będą pełnić strażacy z OSP w Kłaju.

8. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Procesja Rezurekcyjna ze Zmartwychwstałym Chrystusem wokół naszej świątyni o godz. 7.00. Prosimy zwrócić uwagę na zmianę czasu z soboty na niedzielę.

9. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

10. W Wielki Czwartek, Mszą Świętą Krzyżma o godz. 10.00 odprawioną pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego w Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie, rozpocznie się pierwszy w historii naszej archidiecezji Kongres Eucharystyczny, który trwać będzie do 15 czerwca br.

12. Dziękujemy 9. Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na środki czystości a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Krakowska 841, Maziarz 404, Migdał 660, Zając 830, Pląder 990, Majerz-Maniecki 997, Mienkowski 858, Ślęczek 1032, Kowal 527, Kubas 907, Kubas Dawid 907 A, Barański 951. Sprzątanie kościoła w środę o godz. 19.00.

13. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Drogi Krzyżowej ulicami parafii za tak liczną obecność, która jest świadectwem żywej wiary. Szczególne podziękowania wszystkim czytającym rozważania, p. Maciejowi Jarczykowi i p. Organiście za oprawę muzyczną, p. Kościelnemu za przygotowanie niezbędnych rzeczy, OSP w Kłaju i służbie porządkowej na ręce p. Mariusza Majerz-Manieckiego za troskę o nasze bezpieczeństwo podczas abożeństwa.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem. Można także nabyć za dobrowolną ofiarę paschaliki wielkanocne na Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę.

15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Romana Sobasa. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

MODLITEWNE CZUWANIE I ADORACJA PRZY GROBIE PAŃSKIM

(WIELKI PIĄTEK – WIELKA SOBOTA)

GODZ.

MIESZKAŃCY ULICY