1. Dzisiaj o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tym nabożeństwie można dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Składka podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na nową Szopkę bożonarodzeniową.

• we wtorek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

3. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Również w poniedziałek o godz. 19.00 w Domu parafialnym spotkanie Wspólnoty św. Józefa „Nazaret”. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się do wspólnej modlitwy uwielbienia.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

6. W piątek o godz. 19.00 – Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii: rozpoczęcie przy kapliczce obok skrzyżowania ulic Wojasa i Wądoły, następnie ul. Wądoły, Podlas, Goły Brzeg, Kościelna do kościoła parafialnego. Dzisiaj w zakrystii można odebrać rozważania do przeczytania przy poszczególnych stacjach przez chętne osoby.

7. W sobotę spotkanie w kościele wszystkich ministrantów, kandydatów i lektorów o godz. 19.00 w celu przygotowania Triduum Sacrum.

8. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta procesja przed Mszą św. o godz. 12.00. Po tej Mszy św. konkurs z nagrodami dla dzieci na najpiękniejszą palmę.

10. Dziękujemy 8. Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na środki czystości a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Gądor 540, Gądor 45, Wojtowicz, Foryś 311, Wojas, Włodek 410, Ponikiewicz 269, Kowalski 544, Kurpiński 492, Maj 138, Tylka 602, Łysek 675.

11. Dziękujemy Dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Kłaju za okazaną pomoc i życzliwość w przeprowadzeniu Rekolekcji wielkopostnych dla dzieci.

12. Ogłoszenie, o które nas poproszono: Rada Rodziców wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej w Kłaju zaprasza na kiermasz wielkanocny. Stoisko będzie znajdowało się przy naszym kościele w przyszłą niedzielę, tj. 24 marca, w godz.: 8.00 – 13.00. Będzie można nabyć: stroiki, palmy, pisanki, ciasta oraz babki do koszyczka.

13. Pod chórem znajduje się skarbona: „WIELKOPOSTNA JAŁMUŻNA na rzecz UBOGICH”. Ze złożonych do niej ofiar zostaną przygotowane paczki na święta dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem. Można także nabyć za dobrowolną ofiarę paschaliki wielkanocne na Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę.

15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

V Niedziela Wielkiego Postu - 17 III 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK