1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne, które będą trwać do środy 13 marca. Na wszystkich Mszach św. pierwsza nauka rekolekcyjna. O godz. 17.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Program rekolekcji umieszczony jest w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła, które można zabrać do domu. Rekolekcje głosi dla nas O. Mariusz Żychowicz OFM. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek w godz.: 8.00 – 10.00 i 15.00 – 18.00. Prosimy jak najliczniej skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. W środę na Mszach św. złożymy na tacę ofiary jako nasze podziękowanie dla rekolekcjonisty za jego trud.

2. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i o godz. 19.00 – prowadzona przez młodzież.

5. Przed nami Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jest to wyjątkowe wydarzenie, które od wielu lat gromadzi ludzi na rozważaniu Męki Pańskiej w Polsce i na świecie. W Kłaju rozpocznie się ona w najbliższy piątek 15 marca Mszą św. o godz. 20.00 w kościele parafialnym. Zapisy na EDK 2024 prowadzone są przez stronę www.edk.org.pl.

6. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną. Adoracja rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i trwa do godz. 6.30 w sobotę. Osoby chętne podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na listę, która znajduje się w zakrystii.

8. Dziękujemy Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na środki czystości a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Wójtowicz 169, Glica 14, Glica 949, Mierzwa 25, Gruszecki 9, Adamów 165, Wróbel 491, Bijota 6, Gruszecki 4, Kara 4 A, Szwajdych 1, Długosz 5.

9. Pod chórem znajduje się skarbona: „WIELKOPOSTNA JAŁMUŻNA na rzecz UBOGICH”. Ze złożonych do niej ofiar przygotujemy paczki na święta dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

10. Wielkopostne dzieło Miłosierdzia, akcja Caritas: „WSPARCIE DLA UBOGICH DZIECI” – można nabyć baranki wielkanocne – ofiara 9 zł. Bóg Zapłać!

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem. Również do zabrania za darmo jest broszura „Jestem z wami”, która może pomóc w głębszym poznaniu i pełniejszym umiłowaniu tego daru, jakim jest Eucharystia. Jest w niej także rachunek sumienia.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Genowefę Ślęczek i + Ryszarda Rejszek. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

IV Niedziela Wielkiego Postu - 10 III 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK