1. Msze św. w niedziele wakacyjne: o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.00. Dzisiaj – z racji 1. niedzieli miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św.

• we wtorek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
  • w środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy – patronki Europy;
  • w czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  • piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

3. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę – 13. sierpnia – Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.00 – Msza św., Różaniec i procesja Eucharystyczna. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

6. W lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu odprawiane są według harmonogramu wakacyjnego. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

8. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na kwiaty, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Zachariasz 647, Lany 724, Przeździk 720, Golarz 714, Rusin 486, Siemdaj 26, Bochniak 664, Oświęcimka 664, Długosz 631, Lawera 631, Mięso 819, Jędras 934.

9. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie poczęstunku i serdeczne przyjęcie pątników pielgrzymujących z Bochni na Jasną Górę. Niech wszystkim Pan Bóg błogosławi, a Maryja wyprasza potrzebne łaski.

10. W przyszłą niedzielę – w ramach tacy podczas Mszy św. – składka gospodarczo-inwestycyjna.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku z tyłu kościoła.

12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XVIII Niedziela Zwykła – Święto Przemienia Pańskiego - 6 VIII 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK