1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła.

• w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
  • we wtorek –wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

3. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. wieczornej. Wierny, który w środę 2. sierpnia nawiedzi kościół i tam pobożnie odmówi Ojcze nasz i Wierzę, może uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”.

5. W piątek – 1. piątek miesiąca – spowiedź rano od godz. 6.00, a wieczorem od godz. 17.00. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, których nawiedzimy w tym dniu z komunią św. W tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 6.30.

6. Również w piątek 4. sierpnia br., ok. godz. 12.00, będziemy gościć w naszej parafii ok. 50 pątników pielgrzymujących z Bochni na Jasną Górę. Wzorem ubiegłych lat prosimy o zorganizowanie poczęstunku i serdeczne przyjęcie naszych gości.

7. W sobotę – 1. sobota miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Porządek nabożeństwa: od godz. 6.00 – spowiedź; o godz. 6.30 – Msza św.; po Mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją i cząstką różańca prowadzoną przez Róże Żywego Różańca.

8. Intencje mszalne (...). Przyjmujemy intencje Mszy św. na 2024 rok.

9. Tradycyjnie 6. sierpnia z Niepołomic wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę będą w dniach: od 1. do 5. sierpnia w godz. 17.00-19.00 w Niepołomicach przy Parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Sali ks. Mizi. Koszt wynosi 100 zł od osoby dorosłej, 50 zł od uczestników do lat 16. Dodatkowo koszt 50 zł za autobus powrotny. Serdecznie zapraszamy. Kto nie może się wybrać przypominamy o BANKU MODLITWY. Ewentualne datki złożone przy tej okazji będą wsparciem organizacji grupy z Niepołomic.

10. Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i Parafia św. Wojciecha w Krzeczowie zapraszają na Mszę świętą w niedzielę 6. sierpnia o godz. 12.00 pod Krzyżem w Krzeczowie, która zostanie odprawiona w łączności z Papieżem Franciszkiem i uczestnikami Mszy Posłania kończącej w tym dniu Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Zaproszenie skierowane jest do młodych, którzy nie mogli pielgrzymować do Portugalii, do rodzin pielgrzymów oraz wszystkich, którym bliskie jest dzieło Światowych Dni Młodzieży. Szczegółowe informacje, jak i plan transmisji telewizyjnych wydarzeń ŚDM 2023 znajdują się na plakacie w gablocie.

11. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za ofiarę na kwiaty, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Gryboś 1046, Sobkiewicz Piotr 538, Gądek 651, Gulis 650, Łuczkiewicz 650, Imos 650, Wrona 588, Przewoźnik 383, Studziński 665, Gądor 694, Siemdaj 455, Wojas 729.

12. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro missio” oraz Firma Green Office Ecologic w najbliższą środę organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Włączając się w to szlachetne dzieło wspieramy polskich misjonarzy oraz Kościoły na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi rodacy. Sprzęt należy składać na placu między Plebanią a Domem parafialnym (w wyznaczonym do tego miejscu) od jutra do środy (do godz. 13.00). Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego przez parafię sprzętu przez Green Office Ecologic.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku z tyłu kościoła.

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XVII Niedziela Zwykła – 30 VII 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK