1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy. Również dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławienie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, które wypada we wtorek 25 lipca. Datki złożone przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc misjonarzom w Afryce.

• w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
  • we wtorek – święto św. Jakuba, apostoła;
  • w środę – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP;
  • w sobotę – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

3. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. wieczornej.

5. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w naszym kościele są odprawiane w niedziele: o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 12.00) oraz sobotnia Msza św. z niedzieli o godz. 18.00, natomiast w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 oraz we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6.30.  Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

6. Intencje mszalne (...).Przyjmujemy intencje Mszy św. na 2024 rok.

7. Tradycyjnie 6 sierpnia z Niepołomic wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy będą: od 1 do 5 sierpnia w godz. 17.00-19.00. Kto nie da rady podjąć się trudu pielgrzymowania może powierzyć pątnikom swoją intencję poprzez BANK MODLITWY. Prosimy ją wrzucić do skarbony znajdującej się pod chórem. Ewentualne datki złożone przy tej okazji będą wsparciem organizacji grupy z Niepołomic.

8. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na kwiaty, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Pokrzywa 818, Szaleniec 1048, Janik 1004, Gucwa 1057, Sobas 999, Gorzula 854, Migdał 692, Piotrowski 779, Kubas 832, Michna 795, Michna 895, Siemdaj 791, Siemdaj Marcin 791.

9. Ogłoszenie, o które nas poproszono: Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro missio” oraz Firma Green Office Ecologic w środę 2 sierpnia 2023 r. organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, m. in. komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD. Włączając się w to szlachetne dzieło wspieramy polskich misjonarzy oraz Kościoły na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi rodacy. Sprzęt należy składać na placu między Plebanią a Domem parafialnym (w wyznaczonym do tego miejscu) od poniedziałku 31 lipca br. do środy 2 sierpnia br. (do godz. 13.00). Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego przez parafię sprzętu przez Green Office Ecologic.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku z tyłu kościoła.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XVI Niedziela Zwykła – 23 VII 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK