1. Dzisiaj przypada święto NMP Kalwaryjskiej. Również dzisiaj – Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.00 – Msza św., Różaniec i procesja Eucharystyczna. Prosimy przynieść świece. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

• w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
  • we wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Podczas wszystkich Mszy św. błogosławimy zioła i kwiaty;
  • w czwartek – święto św. Jacka, prezbitera – patrona Archidiecezji Krakowskiej.

3. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. wieczornej.

5. W piątek – 3. piątek miesiąca – Msza św. o godz. 18.00 o Bożym Miłosierdziu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. W lipcu i sierpniu Msze św. odprawiane są według harmonogramu wakacyjnego. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

8. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na kwiaty, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Nowak 706, Nowak Jan 706, Marzec 406, Włodarczyk 638, Warchołek 656, Warchołek Rafał 656 , Włodarczyk 480, Kwolek 617, Jędrzejek 738, Lesiczko 738, Chojnacki 639, Kubas 605.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku z tyłu kościoła.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: + Andrzeja Pilcha. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XIX Niedziela Zwykła – 13 VIII 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK