1. Dzisiaj – z racji 1. niedzieli miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci klas czwartych przeżywają rocznicę I Komunii Świętej. Również dzisiaj w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. W poniedziałek będziemy gościć relikwie bł. Carlo Acutisa, jako pierwsza parafia w naszym Dekanacie. Urodził się on 3 V 1991 r. w Londynie w Wielkiej Brytanii a zmarł 12 X 2006 r. w Monza we Włoszech. Oprócz zainteresowań typowych dla młodych ludzi, np. życia towarzyskiego, podróżowania, gry w football, grania na saksofonie, był on autorem stron internetowych o cudach eucharystycznych i o świętych katolickich. Eucharystię nazywał „autostradą do nieba”. Był popularnym i pilnym wychowankiem mediolańskiego liceum. Tydzień przed swoją śmiercią dowiedział się w szpitalu, że grypa, na którą rzekomo chorował, okazała się białaczką. Choroba, która u niego miała ostry przebieg, rozwinęła się bardzo szybko. 12 X 2006 r. zmarł, ofiarowując swoje życie za papieża i Kościół. Został pochowany w Asyżu. 6 IV 2019 ciało przeniesiono do kościoła Matki Bożej Większej w Asyżu. Jego beatyfikacja odbyła się 10 X 2020 r. w Bazylice św. Franciszka w Asyżu przez Papieża Franciszka. Jego życiowym mottem były słowa: „Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako kserokopie”. Czuwanie młodych naszej parafii przy relikwiach bł. Carlo Acutisa będzie trwało  po Mszy św. do godz. 20.00, a dla starszych od godz. 20.00 do godz. 21.00 .

3. We wtorek o godz. 19.00 przed kościołem próba sypania kwiatów dla dziewczynek na procesję Bożego Ciała.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Msze św. o godz. 8.00 i 18.00 w kościele oraz o godz. 10.00 obok kapliczki przy skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Gradobicie na rozpoczęcie procesji Bożego Ciała. Procesja przejdzie ulicami: Kolejową, Grzybówką i Słoneczną. O przygotowanie czterech ołtarzy zostały poproszone następujące Rodziny: Majerz, Frączek, Jankowscy i Strączek. Prosimy sąsiadów w/w rodzin o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. W drodze od czwartego ołtarza do kościoła odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa w ramach nabożeństwa czerwcowego. Prosimy wszystkich parafian o włączenie się w procesję, szczególnie zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych oraz dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców z dzwoneczkami. Prosimy także o przygotowanie chorągwi i feretronów oraz wyznaczenie podwójnych składów do ich niesienia z uwagi na 2,800 km długość procesji. W ramach Oktawy Bożego Ciała codziennie nabożeństwo czerwcowe
i procesja wokół kościoła – na prośbę parafian – o godz. 17.30.

5. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy świętej i trwa do godz. 6.30 w sobotę. Chętnych do podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w  zakrystii.

7. Dziękujemy rodzicom dzieci klas IV za posprzątanie kościoła i jego otoczenia. W nadchodzącym tygodniu prosimy następujące Rodziny: Jakubczak 727, Chyl 728, Lech 657, Dorożkiewicz 636, Szczudło 643, Lewko 1029, Ruszaj 887, Świegoda 781, Migdał 360, Kowal 792, Długosz 792, Kamionka 784. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 8.00.

8. W przyszłą niedzielę spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej o godz. 19.00 na plebanii.

9. Ogłoszenia o które nas poproszono:

1) Gminna Biblioteka Publiczna w Kłaju zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim – reporterem telewizyjnym, korespondentem wojennym i podróżnikiem. Spotkanie odbędzie się 6 czerwca (wtorek) o godz. 18.00 w sali widowiskowej Urzędu Gminy. Więcej informacji na plakatach i stronie biblioteki w Kłaju. Z poważaniem, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłaju Kamila Polak.

2) Rada Młodzieży Dekanatu Niepołomice zaprasza na „II Uwielbienie pt. W Blasku Ojca”. Wydarzenie to odbędzie się w Parku Miejskim w Niepołomicach 11 czerwca br. o godz. 19.00 i będzie zakończeniem nawiedzenia relikwii bł. Carlo Acutisa w naszym Dekanacie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

IX Niedziela zwykła - Uroczystość Najświętszej Trójcy - 4 VI 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK