1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za pobożne odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu przyjdź można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Dzisiaj także w naszej wspólnocie parafialnej na Mszy św. o godz. 12.00 Uroczystość I Komunii św. dzieci klas trzecich, polecajmy je w naszej modlitwie, aby wzrastały w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi.

• w poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00, 16.00 i 18.00;
  • w środę – święto Nawiedzenia NMP;
  • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana;
  • w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.

3. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek podczas nabożeństwa majowego.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę podczas nabożeństwa majowego oraz zakończenie nabożeństw majowych z procesją.

5. W czwartek Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kłaju będzie obchodzić święto swego Patrona. Zapraszamy wszystkich Rodziców, Wychowawców, Nauczycieli i dzieci na Mszę św. o godz. 8.30 w naszym kościele.

6. Również w czwartek rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych, które będziemy odprawiać w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 17.30.

7. W piątek – 1. piątek miesiąca – spowiedź rano od godz. 6.00, a wieczorem od godz. 16.30. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, których nawiedzimy w tym dniu z komunią św.

8. W sobotę – 1. sobota miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Porządek nabożeństwa: od godz. 6.00 – spowiedź; o godz. 6.30 – Msza św.; po Mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją i cząstką różańca, prowadzoną przez Margaretki.

9. W przyszłą niedzielę dzieci klas IV będą przeżywać rocznicę I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00. W związku z tym w środę o godz. 18.45 odbędzie się spotkanie w kościele rodziców wraz z dziećmi.

10. Również w przyszłą niedzielę w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

11. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy świętej i trwa do godz. 6.30 w sobotę. Chętnych do podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w  zakrystii.

13. Dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych za posprzątanie kościoła i jego otoczenia oraz dekorację kościoła a w nadchodzącym prosimy rodziców dzieci klas IV. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 8.30.

14. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Kolejową, Grzybówką i Słoneczną. Rozpoczęcie procesji Mszą św. o godz. 10.00 obok kapliczki przy skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Gradobicie. O przygotowanie czterech ołtarzy zostały poproszone następujące Rodziny: Majerz, Frączek, Jankowscy i Strączek. Prosimy sąsiadów w/w rodzin o włączenie  się w to dzieło.

15. Ogłoszenie o które nas poproszono: Wójt Gminy Kłaj – Pan Zbigniew Strączek – w imieniu Organizatorów zaprasza wszystkie dzieci na Gminny Dzień Dziecka. Wiele atrakcji – całkiem za darmo – będzie dostępnych w dniu 3 czerwca br. od godziny 12.00 na boisku przy Szkole Podstawowej w Kłaju. Więcej informacji na plakatach i stronie urzędu gminy w Kłaju.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

17. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: + Zuzanna Surma. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

18. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 28 V 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK