1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy wizytację kanoniczną i gościmy w naszych progach ks. bpa Damiana Muskusa. Na Mszy św. o godz. 10.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania, polecajmy ją Bogu w naszych modlitwach, aby łaska sakramentu rodziła w sercach tych młodych owoce w dorosłym życiu chrześcijańskim.

• w środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
  • w piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

3. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek podczas nabożeństwa majowego.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę podczas nabożeństwa majowego.

5. Członkinie Róż różańcowych zapraszają na Wieczór pieśni Maryjnych połączony z Litanią do Matki Bożej  przy kapliczce pod lasem na Gradobici – w najbliższą sobotę o godz. 19.00.

6. W przyszłą niedzielę dzieci klas III naszej parafii przystąpią do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00, polecajmy je w naszej modlitwie, aby wzrastały w latach, mądrości i w łasce u Boga i u ludzi.

7. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy świętej i trwa do godz. 6.30 w sobotę. Chętnych do podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w  zakrystii.

8. Prosimy, aby potwierdzać rezerwacje Mszy św. 2 tygodnie przed zamówionym terminem. W przeciwnym przypadku rezerwacja zostanie anulowana.

9. Dziękujemy sprzątającym kościół rodzicom bierzmowanych i dekorację kościoła, a w nadchodzącym prosimy rodziców dzieci I komunijnych wg następującego porządku: w czwartek i piątek wewnątrz kościoła o godz. 19.00 oraz w piątek na zewnątrz kościoła o godz. 16.00.

10. W ubiegłą niedzielę w ramach składki gospodarczo-inwestycyjnej na mszalną tacę złożono 6 216,50 zł. Bóg zapłać za waszą szczodrość serca i za złożone ofiary!

11. Ogłoszenie o które nas poproszono: Wspólnota „Strumienie Wody Żywej” działająca przy Parafii św. Mikołaja w Bochni zaprasza na rekolekcje „Duch, który prowadzi Kościół” w dniach 26-27 maja br. w Kościele Szkolnym w Bochni. Nauczania poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w rekolekcjach, to szczególnie zapraszamy na Czuwanie z modlitwą wstawienniczą i Eucharystię w sobotę o godz. 20.00. Bliższe informacje na plakacie w gablocie oraz u naszego katechety p. Grzegorza Mazanka.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

VII Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 21 V 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK