1. Dzisiaj łączymy się duchowo z uczestnikami procesji św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę polecając Bożej opiece naszą Ojczyznę. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie szczególnie dzieci i młodzież.

• we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika – głównego patrona Polski;

3. W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”).

4. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek podczas nabożeństwa majowego.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę podczas nabożeństwa majowego.

6. W piątek – 3. piątek miesiąca – Msza św. o godz. 18.00 o Bożym Miłosierdziu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać wizytację kanoniczną naszej wspólnoty parafialnej, którą przeprowadzi ks. bp Damian Muskus. Będziemy gościć ks. bpa na dwóch Mszach św.: o godz. 10.00 i 12.00, dlatego zapraszamy szczególnie na te Msze św. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania, natomiast na godz. 12.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie w kościele wszystkich grup parafialnych z ks. biskupem.

8. W piątek i sobotę bezpośrednie przygotowanie dla młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania wg następującego planu: Msza św. o godz. 18.00 i spotkanie modlitewne po Mszy św.

9. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy świętej i trwa do godz. 6.30 w sobotę. Chętnych do podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w  zakrystii.

11. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na kwiaty, a w nadchodzącym prosimy rodziców dzieci I. komunijnych i bierzmowanych we wtorek o godz. 16.00 o sprzątanie placu kościelnego i parkingu oraz rodziców bierzmowanych w środę i czwartek o godz. 19.00 o sprzątanie i dekorację wnętrza kościoła.

12. Dzisiaj spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej o godz. 19.00 na plebanii.

13. W ubiegłą  niedzielę podczas kwesty złożono do puszek 3 376, 66 zł. Rodzice Klaudii i Kuby – dwójki dzieci niepełnosprawnych – wszystkim ofiarodawcom składają serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

14. Istnieje możliwość wsparcia obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej "Chrońmy Dzieci" poprzez złożenie podpisu na karcie znajdującej się na stoliku pod chórem. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej: www.chronmywspierajmy.pl.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

16. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej: + Krzysztof Gawroński. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

VI Niedziela Wielkanocna - 14 V 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK