1. Dzisiaj – z racji 1. niedzieli miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie szczególnie dzieci i młodzież. Również dzisiaj przed kościołem organizowana jest kwesta dla  dwójki dzieci niepełnosprawnych, które cierpią na mózgowe porażenie dziecięce. Datki będą przeznaczone na  leczenie, rehabilitację i operację Klaudii i Kuby.

• w poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej;

3. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek podczas nabożeństwa majowego.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę podczas nabożeństwa majowego.

5. W sobotę – 13. maja – rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. O godz. 19.30 – Msza św., Różaniec i procesja Eucharystyczna. Prosimy przynieść ze sobą świece. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 19.15.

6. W przyszłą niedzielę procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00, na którą zaprasza nas nasz Metropolita ks. abp Marek Jędraszewski.

7. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy świętej i trwa do godz. 6.30 w sobotę. Chętnych do podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w  zakrystii.

9. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na środki czystości, a w nadchodzącym prosimy następujące Rodziny: Baran 851, Lech 846, Wróbel 837, Tobiasz 421A, Majewski 113, Kotula 113, Tyński 991, Kukla 884, Kmiecik 918, Kosiński 865, Chojnacki 399, Gruca 523.

10. W przyszłą niedzielę – w ramach tacy podczas Mszy św. – składka gospodarczo-inwestycyjna. Również w przyszłą niedzielę spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej o godz. 19.00 na plebanii.

11. Ogłoszenie, o które nas poprosił proboszcz Parafii z Szarowa – ks. kanonik Adam Kozłowski: „W dniach 17-23 września 2023 r. organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Medjugorie. Koszt pielgrzymki: 950 PLN + 250 Euro. Zapisy do 15 maja br. Bliższe informacje w zakrystii”.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

13. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: + Adam Oporek i + Stanisław Antończyk. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

V Niedziela Wielkanocna - 7 V 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK