1. Dzisiaj – wspomnienie św. Barnaby, apostoła. Procesja eucharystyczna w ramach Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 12.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy.

• we wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
  • w środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
  • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia: O, Jezu najsłodszy. Jest to również 3. piątek miesiąca. Nabożeństwo czerwcowe, Koronka do Miłosierdzia Bożego i procesja eucharystyczna o godz. 17.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

3. W poniedziałek Nabożeństwo czerwcowe, Nowenna do św. Józefa i procesja eucharystyczna o godz. 17.30.

4. We wtorek Nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna o godz. 18.30. Z racji 13. dnia miesiąca   Nabożeństwo Fatimskie: o godz. 19.00 – Msza św., Różaniec i procesja Eucharystyczna. Prosimy przynieść ze sobą świece.

5. W środę Nabożeństwo czerwcowe, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i procesja eucharystyczna o godz. 17.30.

6. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna o godz. 17.30. Po procesji poświęcenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo dzieci. Jeszcze raz pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego obchodu procesji Bożego Ciała: Rodzinom Majerz, Frączek, Jankowskim i Strączek oraz ich sąsiadom, osobom niosącym baldachim, chorągwie i feretrony, dzieciom komunijnym i rocznicowym, dziewczynkom niosącym poduszki i sypiącym kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami, Służbie Liturgicznej Ołtarza. Panom: kościelnemu, organiście i Maciejowi Jarczyk. Wszystkim, którzy od strony liturgicznej i technicznej wnieśli swój wielki wkład, panom Pawłowi Ślęczek i Markowi Palej oraz Wam, drodzy parafianie, za tak liczną obecność i danie publicznego świadectwa wiary. Niech wszystkim Pan Bóg wynagrodzi potrzebnymi łaskami.

7. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy świętej i trwa do godz. 6.30 w sobotę. Chętnych do podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w  zakrystii.

9. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na kwiaty a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Skoupy 844, Skoupy Dariusz 844, Janczur 359, Świętek 466, Foltyn 438, Olszowski 860, Olearczyk 284, Ratajski 1019, Pajor 582, Tokarz 488, Łysek 474, Olearczyk 937. Sprzątanie kościoła odbywa się w sobotę o godz. 8.00.

10. Dzisiaj spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej o godz. 19.00 na plebanii.

11. W przyszłą niedzielę 18 czerwca będziemy gościć w naszej parafii ks. Wiesława Tworzydło – misjonarza z Peru, który buduje tam kościół Bożego Miłosierdzia oraz sierociniec dla dzieci. Wygłosi do nas kazania a po Mszach św. będzie możliwość wsparcia go w tym dziele przez ofiarę do puszek przed kościołem.

12. Ogłoszenie o które nas poproszono: Wójt Gminy Kłaj, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kłaj oraz Gminne Centrum Kultury serdecznie zapraszają na Koncert Jubileuszowy Gminnego Chóru „Gaudium”, który odbędzie się 18 czerwca br. (niedziela) o godz. 18.00 w Sali widowiskowej Urzędu Gminy w Kłaju. Chórowi „Gaudium” w koncercie będzie towarzyszyła orkiestra Szkoły Muzycznej w Mikluszowicach.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

14. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej: + Wojciech Fortuna. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

X Niedziela Zwykła – 11 VI 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK