1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne, które będą trwać do środy 22 marca. Na wszystkich Mszach świętych pierwsza nauka rekolekcyjna. O godz. 16.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Program rekolekcji umieszczony jest w gablocie oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła, które można zabrać do domu. Rekolekcje głosi dla nas ks. Andrzej Policht – salezjanin, na co dzień posługujący w Ukrainie, dlatego przed kościołem zorganizowana jest kwesta, którą będziemy mogli wesprzeć dzieła przez niego tam podejmowane. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek w godz. 8.00 –10.00 i 15.00 – 18.00. Prosimy jak najliczniej skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. W środę na Mszach św. złożymy na tacę ofiary jako nasze podziękowanie dla rekolekcjonisty za jego trud.

• w poniedziałek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Po Mszy św. o godz. 18.00 – Nowenna do św. Józefa;
  • w sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. Na Mszach św. o godz. 6.30 i 17.00 odbędzie się Obrzęd Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Z tyłu kościoła znajdują się deklaracje dla tych, którzy pragną włączyć się w to dzieło.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W piątek – Droga Krzyżowa o godz. 16.00 i o godz. 18.00 – prowadzona przez młodzież.

5. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy świętej i trwa do godz. 6.30 w sobotę. Osoby chętne podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w  zakrystii.

7. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na środki czystości, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Olearczyk 206, Pipa 232, Sowiński 832, Szychowski 335, Polek 335, Mięso 390, Ptasiński 980, Buczyński, Szewczyk 1055, Wantuch Zbigniew 271, Wantuch Krzysztof 271.

8. W minioną niedzielę w ramach składki gospodarczo-inwestycyjnej na mszalną tacę złożono 6 894,20 zł i 2 euro. Bóg zapłać za waszą szczodrość serca i za złożone ofiary! W ostatnim czasie wypłaciliśmy 15 800 zł za wykonanie oświetlenia na cmentarzu oraz 25 000 zł z 45 580 zł do zapłacenia za monitoring, nagłośnienie i system alarmowy. Koszty w/w inwestycji to przede wszystkim koszty samych materiałów, gdyż p. Ryszard Dunaj i p. Sławomir Fabicki – jako nasi parafianie – większość prac wykonali nieodpłatnie. Z większych rachunków jakie ostatnio zapłaciliśmy to 17 602, 20 zł za gaz w styczniu. Przy tej okazji pragniemy podziękować pewnej osobie, która chciała pozostać anonimowa, za ofiarę 10 000 zł przekazaną na nagłośnienie. Niech Bóg, który jest źródłem wszelkiego dobra, wynagradza wszelką ludzką dobroć i życzliwość!

9. Przed nami Ekstremalna Droga Krzyżowa. To wyjątkowe wydarzenie, które od wielu lat gromadzi ludzi na rozważaniu Męki Pańskiej w Polsce i na świecie. W Kłaju rozpocznie się ona 24 marca br. Mszą św. o godz. 20.00 w kościele parafialnym. Zapisy na EDK 2023 prowadzone są przez stronę www.edk.org.pl. Pakiety pielgrzyma będą do odebrania u Koordynatora rejonu p. Mariusza Majerz-Manieckiego przed Mszą św. w dniu wyjścia na trasy EDK.
Trasy EDK Kłaj 2023:
40 km trasa św. Józefa

40 km trasa Pięciu Braci Polskich

30 km Kardynała Stefana Wyszyńskiego

30 km Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie

10. W ramach akcji „Marzec z pompą”, o której informowaliśmy w minioną niedzielę, jeszcze dzisiaj można składać dobrowolne ofiary do puszki umieszczonej pod chórem na rzecz dwójki dzieci naszej parafii, którzy chorują na ciężką i przewlekłą chorobę autoimmunologiczną – cukrzycę typu-1.

11. W przyszłą niedzielę spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej o godz. 18.00.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem. Można także nabyć baranki wielkanocne i paschaliki wielkanocne.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

IV Niedziela Wielkiego Postu - 19 III 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK