1. Dzisiaj o godz. 16.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tym nabożeństwie można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

2. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00.

3. Msza św. w intencji Ojczyzny – z racji 14. dnia miesiąca – we wtorek o godz. 17.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 17.00.

5. W piątek – 3. Piątek miesiąca – Msza św. o godz. 17.00 o Bożym Miłosierdziu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Również w piątek – Droga Krzyżowa o godz. 16.00 i o godz. 18.00 – prowadzona przez młodzież.

6. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy świętej i trwa do godz. 6.30 w sobotę. Osoby chętne podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w  zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje wielkopostne, które będą trwać do środy 22 marca. Na wszystkich Mszach świętych pierwsza nauka rekolekcyjna. Program rekolekcji umieszczony jest w gablocie oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła, które można zabrać do domu. Rekolekcje wygłosi dla nas ks. Andrzej Policht – salezjanin, na co dzień posługujący w Ukrainie, dlatego w przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zorganizowana kwesta, którą będziemy mogli wesprzeć dzieła przez niego tam podejmowane.

9. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za ofiarę złożoną na środki czystości, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Wojas 22, Gryz 22, Wojas 268, Urban 377, Habdas 774, Lany 469, Śliwczyński 750, Długosz 754, Czubak 925, Lewczak 925A, Świętek 983, Szczudło 737.

10. Przed nami Ekstremalna Droga Krzyżowa. To wyjątkowe wydarzenie, które od wielu lat gromadzi ludzi na rozważaniu Męki Pańskiej w Polsce i na świecie. W Kłaju rozpocznie się ona 24 marca br. Mszą św. o godz. 20.00 w kościele parafialnym. Zapisy na EDK 2023 prowadzone są przez stronę www.edk.org.pl. Pakiety pielgrzyma będą do odebrania u Koordynatora rejonu p. Mariusza Majerz-Manieckiego przed Mszą św. w dniu wyjścia na trasy EDK.

11. Ogłoszenie o które nas poproszono: Rada Rodziców wraz z Dyrekcją oraz Gronem Pedagogicznym Szkoły Podstawowej w Kłaju zaprasza do wsparcia akcji „Marzec z pompą”. W najbliższą sobotę 18 marca w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej planowane są liczne atrakcje, m.in. turniej piłki nożnej, animacje dla dzieci, ciekawe pokazy i warsztaty. Zbierane przy tej okazji fundusze w całości zostaną przekazane na rzecz dwójki uczniów naszej szkoły, którzy chorują na ciężką i przewlekłą chorobę autoimmunologiczną – cukrzycę typu-1. Szczegóły znajdują się na plakacie przed kościołem. Parafia także pragnie włączyć się w tę akcję – pod chórem znajduje się puszka, do której można składać dobrowolne ofiary na ten cel.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem. Można także nabyć baranki wielkanocne i paschaliki wielkanocne.

13. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej + Andrzej Ślęczek. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

19 – 22 MARCA 2023 R.

„MIŁOSIERDZIE, WIARA, NADZIEJA I MIŁOŚĆ”

NIEDZIELA – 19 MARCA