1. Dzisiaj – z racji 1. niedzieli miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Również dzisiaj o godz. 16.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tym nabożeństwie można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

2. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00.

3. Spotkanie dla uczniów klas VII i VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania – we wtorek o godz. 18.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 17.00.

5. W piątek – Droga Krzyżowa o godz. 16.00 i o godz. 18.00 – prowadzona przez młodzież.

6. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy świętej i trwa do soboty – do godz. 6.30. Osoby chętne podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w  zakrystii.

7. Tegoroczne Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w 4. Niedzielę Wielkiego Postu – 19 marca br., które będą trwać do środy 22 marca br. Program rekolekcji podamy w przyszłym tygodniu.

9. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za ofiarę złożoną na środki czystości, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Pieczara 778, Mirek 775, Walasik 1060, Dyba 269, Sadłoń 903, Brandos 705, Brandos Michał 705, Mięso 105, Mięso Robert 105, Możejko 788, Majerz 731, Gniewek 741.

10. Dziękujemy za wpłaty złożone w minioną niedzielę do Rady parafialnej, jak i przelewy na konto bankowe parafii. Jednocześnie informujemy, że chętne rodziny mogą nadal złożyć ofiarę przelewem na konto parafii lub tradycyjnie w podpisanej czytelnie kopercie z dopiskiem: „Służba kościelna”. Rozliczenie wpłat, tj. zebrana kwota i liczba wpłacających rodzin zostaną podane w pierwszą niedzielę kwietnia.

11. W przyszłą niedzielę składka gospodarczo-inwestycyjna z mszalnej tacy przeznaczona na pokrycie bieżących kosztów związanych z funkcjonowaniem parafii, takich jak rachunki za prąd, gaz i wodę.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

13. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca po wieczną nagrodę z naszej wspólnoty parafialnej: + Stanisław Palej i + Weronika Włodarczyk. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

II Niedziela Wielkiego Postu - 5 III 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK