1. Dzisiaj o godz. 16.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tym nabożeństwie można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Składka podczas Gorzkich żali przeznaczona jest na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

• w sobotę – Święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej. Jest to również dzień imienin ks. Kanonika – pamiętajmy o nim szczególnie w tym dniu w naszej modlitwie.

3. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 17.00.

5. Konferencja i spotkanie dla Rodziców uczniów kl. VII i VIII przygotowujących się do bierzmowania w czwartek o godz. 18.00.

6. W piątek – 1. piątek miesiąca – spowiedź rano od godz. 6.00, a wieczorem od godz. 16.00. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, których nawiedzimy w tym dniu z komunią św. Również w piątek – Droga Krzyżowa o godz. 16.00 i o godz. 18.00 – prowadzona przez młodzież.

7. W sobotę – 1. sobota miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Porządek nabożeństwa: od godz. 6.00 – spowiedź; o godz. 6.30 – Msza św.; po Mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją i cząstką różańca, prowadzoną przez Róże Żywego Różańca. Również w sobotę o godz. 16.30 - Różaniec w intencji Ojczyzny.

8. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy świętej i trwa do soboty – do godz. 6.30. Osoby chętne podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w  zakrystii.

10. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za ofiarę złożoną na środki czystości, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Czubek 596, Wójcik 939, Włodarz 721, Filip 721, Trzos 721, Ślęczek 906, Augustynowicz 443, Augustynowicz-Palich 646, Fidor 808, Wajda 607, Golańska 827, Migdał 800. Sprzątanie w sobotę wyjątkowo o godz. 8.30.

11. Dziękujemy p. Wiesławowi Polak – naszemu kościelnemu za przygotowanie pięknej dekoracji wielkopostnej.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

I Niedziela Wielkiego Postu - 26 II 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK