1. Dzisiaj dalszy ciąg 40-godzinnego nabożeństwa trwającego przez 3 kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. o godz. 8.00 do godz. 9.45 oraz po Mszy św. o godz. 11.30 do Nieszporów o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkich Parafian do indywidualnej adoracji a szczególnie do udziału w Nieszporach. Od jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

2. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00.

3. W środę rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. Na każdej Mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem na znak pokuty, umartwienia i nawrócenia. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  Również w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 i o godz. 18.00 – prowadzoną przez młodzież.

5. W niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwo "Gorzkie żale" o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym. Nie ma Drogi Krzyzowej o godz. 15.30. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Nabożeństwie "Gorzkich żali".

6. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy świętej i trwa do soboty – do godz. 6.30. Osoby chętne podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w  zakrystii.

7. Intencje mszalne (...) Msze św. w środy połączone z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy są Mszami św. zbiorowymi – intencje można składać w zakrystii po każdej Mszy św.

8. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za ofiarę złożoną na kwiaty, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Rydzek 21C, Śliwa 525, Węgrzyn 410, Łach 155, Szewczyk 124, Kądziela 67, Gałat 255, Gałat 563, Śliwa 192, Kapica 192A, Kania 379, Gomułka 570.

9. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 18.00. Na ostatnim spotkaniu Rady Duszpasterskiej – w niedzielę 29 stycznia br. – postanowiliśmy, że fundusz na „Służbę kościelną” będzie wynosił 100 zł od rodziny. W niedzielę 26.02.2023 r. Rada Duszpasterska przed kościołem będzie zbierać na ten cel ofiary. Można je składać w dwóch ratach po 50 zł (2 rata – 24.09.2023 r.), a także wpłacać na konto Parafii z dopiskiem: „Służba kościelna”.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

VII Niedziela Zwykła – 19 II 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK