1. Dzisiaj dalszy ciąg 40-godzinnego nabożeństwa trwającego przez 3 kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. o godz. 8.00 do godz. 9.45 oraz po Mszy św. o godz. 11.30 do Nieszporów o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkich Parafian do indywidualnej adoracji a szczególnie do udziału w Nieszporach.

2. W nocy z 5 na 6 lutego 2023 r. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Największe zniszczenia są w tych dwóch krajach, natomiast wstrząsy odczuli także mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Caritas niesie pomoc ofiarom kataklizmu. Z tej racji na polecenie naszego Metropolity przeprowadzamy dzisiaj przed kościołem zbiórkę do puszek na ten cel.

• We wtorek – święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy.

4. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00.

5. Msza św. w intencji Ojczyzny – z racji 14. dnia miesiąca – we wtorek o godz. 17.00.

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 17.00.

7. W piątek – 3. piątek miesiąca – Msza św. o godz. 17.00 o Bożym Miłosierdziu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną rozpoczynającą się w piątek po porannej Mszy świętej i trwającą do soboty do godz. 6.30. Osoby chętne podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w  zakrystii.

9. Msze św. w środy połączone z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy są Mszami św. zbiorowymi – intencje można składać w zakrystii po każdej Mszy św.

10. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i ofiarę na kwiaty, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Pater 147, Mitoń 342, Mięso 439, Gryźniak 439, Bodek 104, Ligman 103, Wojas 960, Włodarczyk 123, Wroński 123, Mucha 149, Czubak 149, Samek 708.

11. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej – w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Na ostatnim spotkaniu Rady Duszpasterskiej – w niedzielę 29 stycznia br. – postanowiliśmy, że fundusz na „Służbę kościelną” będzie wynosił 100 zł od rodziny. W niedzielę 26.02.2023 r. Rada Duszpasterska przed kościołem będzie zbierać na ten cel ofiary. Można je składać w dwóch ratach po 50 zł (2 rata – 24.09.2023 r.), a także wpłacać na konto Parafii z dopiskiem: „Służba kościelna”.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem. Sklepik parafialny zostaje czasowo zamknięty. Przy tej okazji pragniemy podziękować p. Annie Adamów, która przez 22 lata bezinteresownie prowadziła sklepik parafialny. Nasze podziękowanie p. Annie wyrazimy w sposób szczególny w niedzielę 26 lutego br. podczas Mszy św. o godz. 8.00.

13. Ogłoszenie, o które nas poproszono: Bracia kapucyni zapraszają do akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Zamiast kupować pączki w tłusty czwartek – wpłać darowiznę na misje. Przekaż słodką pomoc dla misjonarzy! W ten sposób podarujesz afrykańskim dzieciom ciepły posiłek i zapewnisz im dostęp do edukacji. Dzięki Tobie dzieci będą pić czystą wodę z nowych studni. Powstanie też szpital, świetlica, kaplica i dwa przedszkola. Wpłat można dokonywać przez stronę www.pączek.kapucyni.pl lub bezpośrednio na konto Fundacji Kapucyni i Misje. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablotce przed kościołem.

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

VI Niedziela Zwykła – 12 II 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK