1. Dzisiaj – z racji 1. niedzieli miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie każdej Mszy św. Również dzisiaj rozpoczęcie 40-godzinnego nabożeństwa trwającego przez 3 kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. o godz. 8.00 do godz. 9.45 oraz po Mszy św. o godz. 11.30 do Nieszporów o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkich Parafian do indywidualnej adoracji a szczególnie do udziału w Nieszporach.

• dzisiaj – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
  • w poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy;
  • w piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;
  • w sobotę – wspomnienie NMP z Lourdes.

3. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 17.00.

5. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną rozpoczynającą się w piątek po porannej Mszy świętej i trwającą do soboty do godz. 6.30. Osoby chętne do podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w  zakrystii.

6. W sobotę obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej racji o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji chorych. Podczas Mszy św. udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych wszystkim chorym i starszym oraz Błogosławieństwa lourdzkiego wszystkim obecnym. Prosimy najbliższych z rodziny oraz sąsiadów o zorganizowanie pomocy w jak najliczniejszym uczestnictwie chorych w tej Mszy św.

7. Msze św. w środy połączone z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy są Mszami św. zbiorowymi – intencje można składać w zakrystii po każdej Mszy św.

8. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Wszystkim Parafianom, którzy przyjęli nas do swego domu, aby przyjąć Boże błogosławieństwo, dziękujemy za dobroć i życzliwość, dzielenie się swoimi radościami, problemami i troskami, a także spostrzeżeniami, które jeszcze bardziej mają budować naszą Wspólnotę parafialną. Dziękujemy również za szczodrość Waszego serca wyrażoną ofiarami składanymi przy tej okazji, które przekazujemy: na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie, wypłatę dla księży emerytów, misje, fundusz dziekański oraz na rzecz Kurii Metropolitalnej, czyli 2 zł od każdego parafianina. Resztą ofiar będziemy starać się wspierać duszpasterstwo w naszej parafii.

9. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i ofiarę na środki czystości, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Antończyk 10, Zapadlińska 12, Kocoń 236, Ziułkowski 856, Gumulska 174, Gałuszka 216, Mięso 146, Gradoś 27, Fortuna 1036, Plutecki 1036, Krupska 106, Palich 303.

10. Na ostatnim spotkaniu Rady Duszpasterskiej postanowiliśmy, że fundusz na „Służbę kościelną” będzie wynosił 100 zł od rodziny. W niedzielę 26.02.2023 r. Rada Duszpasterska przed kościołem będzie zbierać na ten cel ofiary. Można je składać w dwóch ratach po 50 zł (2 rata – 24.09.2023 r.), a także wpłacać na konto Parafii z dopiskiem: „Służba kościelna”.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem. Sklepik parafialny zostaje czasowo zamknięty. Przy tej okazji pragniemy podziękować p. Annie Adamów,  która przez 22 lata bezinteresownie prowadziła sklepik parafialny. Nasze podziękowanie p. Annie Adamów w sposób szczególny wyrazimy w niedzielę 26 lutego podczas Mszy św. o godz. 8.00.

12. Ogłoszenia, o które nas poproszono:

„W Urzędzie Gminy można odebrać nakaz podatkowy za 2023 r.  w pokoju 101 na pierwszym piętrze, w godzinach pracy Urzędu”.

„W czwartek 9.02.2023 r. o godz. 19.00 w kościele p.w. Dziesięcy Tysięcy Męczenników w Niepołomicach odprawiona będzie  Msza św. o uzdrowienie celebrowana przez ks. Jana  Reczka. Do Uczestnictwa zaprasza Wspólnota „Ararat”.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

V Niedziela zwykla - 5 II 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK