- we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;
    - w czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz.: 8.00, 16.00 i 18.00. Na każdej Mszy świętej będzie poświęcenie gromnic. Jest to jednocześnie XXVII Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne;

2. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 17.00.

4. W piątek – 1. piątek miesiąca – spowiedź rano od godz. 6.00 do 6.30, a wieczorem od godz. 16.00 do 17.00. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, których nawiedzimy w tym dniu z komunią św.

5. W sobotę – 1. sobota miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP: od godz. 6.00 – spowiedź; o godz. 6.30 – Msza św.; po Mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją i cząstką różańca prowadzoną przez Róże Żywego Różańca.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie 40-godzinnego nabożeństwa trwającego przez 3 kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. o godz. 8.00 do godz. 9.45 oraz po Mszy św. o godz. 11.30 do Nieszporów o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkich Parafian do indywidualnej adoracji a szczególnie do udziału w Nieszporach.

7. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną rozpoczynającą się w piątek po porannej Mszy świętej i trwającą do soboty do godz. 6.30. Osoby chętne do podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w zakrystii.

8. Intencje mszalne (...) Msze św. w środy połączone z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy są Mszami św. zbiorowymi – intencje można składać w zakrystii po każdej Mszy św.

9. Plan wizyty duszpasterskiej (...) Prosimy o zorganizowanie przyjazdu kierowcy po księdza 15 minut przed rozpoczęciem „Kolędy”. Z racji trwającej wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna jest nieczynna w wyznaczonych godzinach. Sprawy kancelaryjne można załatwić po każdej Mszy św.

10. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na środki czystości, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Gradoś 748, Kukieła 891, Ważny 1033, Skoczek 245, Skoczek Dariusz 245, Porębski 48, Gądor 801, Dunaj 954, Pietras 816, Kowalczyk 834, Ciastoń 215, Ciastoń Sebastian 215.

11. Pod chórem znajdują się książki „Wielkiej Nowenny codziennego rozważania Słowa Bożego” wydane przez CENTRUM FATIMY z Grabia „Samarytański Ruch Maryi”, które można zabrać bezpłatnie.

12. Dzisiaj spotkanie opłatkowe Duszpasterskiej Rady Parafialnej o godz. 18.00 na plebanii.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w sklepiku parafialnym. Również można tam nabyć gromnice z racji święta Matki Bożej Gromnicznej.

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty parafialnej + Marię Trela. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz jej dać, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

IV Niedziela Zwykła – 29 I 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK