1. Dzisiaj o godz. 16.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tym nabożeństwie można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W przyszłą niedzielę podczas Gorzkich żali taca na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Spotkanie i Konferencja dla Rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. – w czwartek o godz. 19.00.

5. W piątek o godz. 19.00 – Droga krzyżowa ulicami naszej parafii: rozpoczęcie przy kapliczce obok skrzyżowania ulic Kolejowej i Gradobicie, następnie Gradobicie, Wiejska, Kościelna do Kościoła Parafialnego. Dzisiaj w zakrystii można odebrać rozważania do przeczytania przy poszczególnych stacjach przez chętne osoby.

6. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy świętej i trwa do godz. 6.30 w sobotę. Osoby chętne podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w  zakrystii.

7. W sobotę – 1. sobota miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Porządek nabożeństwa: od godz. 6.00 – spowiedź; o godz. 6.30 – Msza św.; po Mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją i cząstką różańca, prowadzoną przez Róże Żywego Różańca. Po nabożeństwie zmianka tajemnic różańca.

8. Również w sobotę spotkanie wszystkich ministrantów, kandydatów i lektorów o godz. 19.00 w celu przygotowania Triduum Sacrum.

9. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta procesja przed Mszą św. o godz. 11.30. Po tej Mszy św. konkurs z nagrodami dla dzieci na najpiękniejszą palmę. Również w przyszłą niedzielę – z racji 18. rocznicy przejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II – zapraszamy na Wieczór Uwielbienia w naszej świątyni o godz. 19.30.

10. W związku ze zmianą czasu z zimowego na letni Msze św. wieczorne od jutra będą o godz. 18.00. Wsłuchując się w twórcze głosy wielu parafian podczas wizyty duszpasterskiej oraz przedyskutowaniu tego tematu na Radzie Parafialnej – od Wielkanocy zmieniamy godziny odprawiania Mszy św. w niedzielę: z godz. 11.30 na godz. 12.00 oraz z godz. 17.00 na godz. 18.00. Pozostałe Msze św.: o godz. 8.00 i o godz. 10.00 pozostają bez zmian.

11. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za ofiarę złożoną na środki czystości, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Warchołek 586, Maciejasz 681, Maciejasz Michał 681, Kasprzyk 684, Podoba 297, Bondyra 482, Rzepka 826, Czubak 725, Kaczmarczyk 325, Włodarczyk 658, Włodarczyk Piotr 658, Dubas 386. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 8.30.

12. Dziękujemy Dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i katechetom Szkoły Podstawowej w Kłaju za okazaną pomoc i życzliwość w przeprowadzeniu Rekolekcji wielkopostnych dla dzieci.

13. W organizowanej akcji „Marzec z pompą” złożono do puszki pod chórem ofiary w kwocie 2 579,50 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

14. Dzisiaj spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej o godz. 18.00.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem. Można także nabyć baranki wielkanocne i paschaliki wielkanocne.

16. W minionym tygodniu odeszła z naszej Wspólnoty parafialnej + Helena Wąsik. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

V Niedziela Wielkiego Postu - 26 III 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK