1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 – harcerze przekażą naszej wspólnocie parafialnej Betlejemskie Światło Pokoju. Również dzisiaj Rada Rodziców wraz z Dyrekcją oraz Gronem Pedagogicznym Szkoły Podstawowej w Kłaju zaprasza na kiermasz ozdób świątecznych. W godzinach od 7.30 do 13.00 można nabyć ozdoby, stroiki oraz ciasta.

2. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Spotkanie dla uczniów klas VII i VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania – we wtorek o godz. 19.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W naszym adwentowym duchowym przygotowaniu na przyjście Pana zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Okazja do spowiedzi codziennie: pół godziny przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo w najbliższy czwartek: w godz. 8.00-10.00 i 15.00-18.00.

6. W piątek – przedświąteczne odwiedziny chorych. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, których nawiedzimy w tym dniu z komunią św. Po Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi rozdanie nagród dla uczestników Rorat.

7. Z racji przygotowań w rodzinach do Uroczystości Narodzenia Pańskiego nie będzie w tym tygodniu Doby Eucharystycznej.

8. W sobotę – Wigilia Bożego Narodzenia – nie ma Mszy świętej wieczornej. Ostatnie Roraty będą odprawione o godz. 6.30. Wieczorem gromadzimy się przy stole wigilijnym w gronie rodziny. Postarajmy się, aby ta wieczerza miała charakter prawdziwie religijny, tzn. odczytanie fragmentu Pisma św. o narodzeniu Jezusa, wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. O północy gromadzimy się na Mszy świętej Narodzenia Pańskiego – Pasterce. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.

9. Intencje Mszy św. (...)

10. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na środki czystości, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Ślęczek 1032, Kowal 527, Kubas 907, Kubas Dawid 907, Barański 951, Barnaś 951 B, Cyga 856, Wójcik 965, Plutecki 919, Jagła 817, Despet 1030, Matijasik 787, Matijasik Piotr 787. Sprzątanie kościoła będzie w piątek o godz. 8.00.

11. W minioną niedzielę złożono na tacę w ramach składki inwestycyjnej 6 172, 40 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!

12. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej – dzisiaj o godz. 18.30.

13. W piątek 30 XII obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy św. o godz. 18.00 będą Jubileusze małżeńskie 25. lecia i 50. lecia. Prosimy Jubilatów, aby jeszcze dzisiaj zgłosili w zakrystii swój udział w tej uroczystości.

14. Można nabyć za dobrowolną ofiarą – w naszym sklepiku parafialnym – poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas, wspierające fundusz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

15. Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Niechaj prowadzi nas gwiazda”, związanym z Orszakiem Trzech Króli, który przejdzie, ulicami Kłaja 6 stycznia 2023 roku. Szczegóły konkursu na stronie www.parafiaklaj.pl w zakładce AKTUALNOŚCI.

16. W tym roku zgodnie z zaleceniami naszego Arcybiskupa powracamy do tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Plan wizyty duszpasterskiej zostanie podany w przyszłą niedzielę.

17. Wójt Gminy p. Zbigniew Strączek zaprasza wszystkich mieszkańców do ubierania choinki przy Urzędzie Gminy – dzisiaj o godz. 18.00. Dla dzieci przewidziany jest też św. Mikołaj.

18. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

IV Niedziela Adwentu – 18 XII 2022 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK