• Trwając w radosnym czasie Bożego Narodzenia, pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania tym, którzy przyczynili się do ich przeżycia. W szczególności dziękujemy asyście liturgicznej, scholi, panu organiście, panu kościelnemu, który wraz z lektorami przygotował szopkę i choinki, Państwu Annie i Mariuszowi Łysek za dekorację kościoła. Niech Nowonarodzone Dziecię wynagradza trud i pracę oraz obdarza potrzebnymi łaskami w nadchodzącym roku. Serdeczne Bóg zapłać!
  • Kalendarz liturgiczny:
  • w poniedziałek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – Msze św. o godz. 8.00, 10.00
    i 11.30. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00;
  • we wtorek – święto św. Jana – apostoła i ewangelisty;
  • w środę – święto Świętych Młodzianków – męczenników;
  • w piątek – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
  • Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną. Adoracja rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i trwa do soboty – do godz. 6.30. Osoby chętne do podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w zakrystii.
  • W piątek na Mszy świętej o godz. 17.00 będą Jubileusze małżeńskie 25. lecia i 50. lecia.
  • W sobotę przypada ostatni dzień Starego Roku 2022. O godz. 16.00 będą odprawione uroczyste nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, suplikacjami i dziękczynnym „Te Deum”. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną dziękować Bogu za miniony rok i prosić o błogosławieństwo w Nowym Roku. Po nieszporach będzie Msza św. z okolicznościowym kazaniem.
  • W nowym roku Msze św. w środy połączone z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy będą Mszami świętymi zbiorowymi – intencje można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  • Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na środki czystości, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Czapka 815, Książek 815, Zachaj 513, Rasiński 1039, Wróbel 697, Banasiak 957, Dużyński 661, Gądor 613, Pater 395, Felusiak 913, Świderski 947, Kołos 210, Świderska 210. Sprzątanie kościoła będzie w piątek po Mszy św. wieczornej.
  • Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Niechaj prowadzi nas gwiazda”, związanym z Orszakiem Trzech Króli, który przejdzie, ulicami Kłaja 6 stycznia 2023 roku. Szczegóły konkursu na stronie www.parafiaklaj.pl w zakładce AKTUALNOŚCI.
  • W tym roku zgodnie z zaleceniami naszego Arcybiskupa powracamy do tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Wizytę duszpasterską zwaną „kolędą” rozpoczniemy w środę 28 grudnia 2022 r. Program wizyty duszpasterskiej będzie podany jutro oraz będzie umieszczony na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do duchowego przeżycia spotkania z kapłanem. Wodę święconą można zabrać z kościoła.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: + Jana Polak. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Z okazji świąt Narodzenia Pańskiego życzymy Wam – jako duszpasterze – błogosławieństwa Bożej Dzieciny, Która doda Wam sił potrzebnych do pokonywania wszystkich życiowych trudności. Życzymy Wam cierpliwości, pokoju ducha i odnowienia wewnętrznego. Niech zachwyt nad Tajemnicą Życia opromienia Wasze życie, aby inni rozpoznawali w Was ufnych świadków Pana. Obyśmy spędzili te Święta w skupieniu, z Panem Bogiem, a w nadchodzącym roku umieli wykorzystać łaski, którymi nas obdarzy. Niech Wam Nowonarodzony Syn Boży zawsze błogosławi i prowadzi drogą do nieba. Szczęść Boże!

Uroczystość Narodzenia Pańskiego - 25 XII 2022 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK