• Dzisiaj przypada wspomnienie św. Damazego I, papieża.
  • Kalendarz liturgiczny:
  • we wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
  • w środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  • Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
  • Trwa w naszej Parafii cotygodniowa Doba Eucharystyczna. Adoracja rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i trwa do soboty – do godz. 6.30. Osoby chętne do podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w zakrystii.
  • Intencje Mszy św. (...)
  • Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na środki czystości, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Wojtowicz 974, Włodek 1017, Wąsik 615, Szewczyk 157, Gądor 157, Wróbel 979, Włodek 333, Gądek 914, Zając 830, Majerz-Maniecki 997, Pląder 990, Mienkowski 858.
  • W przyszłą niedzielę – na Mszy św. o godz. 10.00 – harcerze przekażą naszej wspólnocie parafialnej światełko betlejemskie. Również w przyszłą niedzielę na Mszach świętych będziemy gościć Pawła cierpiącego na czterokończynowe spastyczne porażenie dziecięce mózgowe, który zaśpiewa dla nas i będzie możliwość wsparcia go w procesie rehabilitacji poprzez zakup płyty muzycznej.
  • Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej – w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
  • W piątek 30 XII obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy św. o godz. 18.00 będą Jubileusze małżeńskie 25. lecia i 50. lecia. Prosimy Jubilatów, aby do niedzieli 18 XII zgłosili w zakrystii swój udział w tej uroczystości.
  • Można nabyć – w naszym sklepiku parafialnym – poświęcone opłatki na stół wigilijny, które oznaczają naszą wspólnotę i łączność duchową z całą parafią. Również są do nabycia świece Caritas, wspierające fundusz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zarówno opłatki, jak i świece nie mają ceny, są to dobrowolne ofiary składane do skarbony według możliwości oraz szczodrości naszego serca.
  • Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Niechaj prowadzi nas gwiazda”, związanym z Orszakiem Trzech Króli, który przejdzie, ulicami Kłaja 6 stycznia 2023 roku. Szczegóły konkursu na stronie www.parafiaklaj.pl w zakładce AKTUALNOŚCI.
  • Ogłoszenia, o które nas poproszono: 1/ Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kłaju, uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz z wychowawczyniami serdecznie zapraszają na XVI Gminne Jasełka pt. „Książę Pokoju”, które odbędą się 16 grudnia br. o godz. 18.00 w Sali widowiskowej Urzędu Gminy Kłaj. 2/ Rada Rodziców wraz z Dyrekcją oraz Gronem Pedagogicznym Szkoły Podstawowej w Kłaju zaprasza na kiermasz ozdób świątecznych. Stoisko będzie znajdowało się za tydzień w niedzielę przy kościele parafialnym w Kłaju tj. 18 grudnia br. w godzinach od 7.30 do 13.00. Będzie można nabyć ozdoby, stroiki oraz ciasta.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, przygotowanej dla każdej grupy wiekowej.
  • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.
III Niedziela Adwentu - 11 XII 2022 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK