• Dzisiaj – z racji 1. niedzieli miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Również dzisiaj przypada wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła.
  • Kalendarz liturgiczny:
  • w środę –wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  • Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.
  • Spotkanie dla uczniów klas VII i VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania – we wtorek o godz. 19.00.
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
  • Trwa w naszej Parafii cotygodniowa Doba Eucharystyczna. Adoracja rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i trwa do soboty – do godz. 6.30. Osoby chętne do podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w zakrystii.
  • Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na środki czystości, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Kazimierczyk 1025, Imach 980, Kupiec 591, Kupiec 591A, Pawełek 683, Fabicki 683, Dyba 910, Wojas 634, Dziadowiec 634, Wojas 736, Wojas 102, Moryc 894.
  • W przyszłą niedzielę – w ramach tacy podczas Mszy św. – składka inwestycyjna na pokrycie kosztów związanych z monitoringiem i alarmu w kościele.
  • W piątek 30 XII obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy św. o godz. 18.00 będą Jubileusze małżeńskie 25. lecia i 50. lecia. Prosimy Jubilatów, aby do niedzieli 18 XII zgłosili w zakrystii swój udział w tej uroczystości.
  • Można nabyć – w naszym sklepiku parafialnym – poświęcone opłatki na stół wigilijny, które oznaczają naszą wspólnotę i łączność duchową z całą parafią. Również są do nabycia świece Caritas, wspierające fundusz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zarówno opłatki, jak i świece nie mają ceny, są to dobrowolne ofiary składane do skarbony według możliwości oraz szczodrości naszego serca.
  • Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Niechaj prowadzi nas gwiazda”, związanym z Orszakiem Trzech Króli, który przejdzie, ulicami Kłaja 6 stycznia 2023 roku. Szczegóły konkursu na stronie www.parafiaklaj.pl w zakładce AKTUALNOŚCI.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, przygotowanej dla każdej grupy wiekowej.
  • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.
II Niedziela Adwentu – 4 XII 2022 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK